19. prosince 2022 12:54

Nejděsivější místo USA bylo dějištěm satanských rituálů s prostitutkami

Ve Fall River na severovýchodě Spojených států byste žít rozhodně nechtěli – jak se zdá, neklidní duchové minulosti se tam prohánějí o sto šest…

V Massachusetts, státě na severovýchodě Spojených států, se nachází město Fall River, které má hodně pohnutou historii. Není náhodou, že si sekty vybírají místa, na nichž došlo k prolití krve – a čím násilnějším způsobem, tím lépe. Proto nás nemusí překvapovat, že se tajemná lokalita kolem Fall River stala dějištěm hned několika rituálních vražd – nejdříve koncem 19. století, později na přelomu 70. a 80. let století dvacátého. Co se tam tenkrát stalo?

Nepochopitelná, leč brutální vražda

V roce 1892 ve Fall River došlo k vraždě Andrewa a Abby Bordenových, z čehož byla obviněna Lizzie Borden – dcera Andrewa a nevlastní dcera Abby. Dodnes se jedná o velmi tajemný případ, který za oceánem budí množství spekulací. Lizzie totiž byla v rodinném domě v době, kdy došlo k rozsekání páru pomocí sekyry – a to nepřeháníme, pitva prokázala dohromady několik desítek úderů do hlav obou manželů.

Mladé ženě nakonec vina prokázána nebyla. Proces vzbudil mezi americkou veřejností podobný zájem jako pozdější obvinění manželů Rosenbergových ze špionáže pro Sovětský svaz nebo fotbalisty a herce O. J. Simpsona z vraždy manželky a jejího přítele. Borden se překvapivě rozhodla dožít ve Fall River, a to navzdory očekávatelné ostrakizaci ze strany místních obyvatel. Zemřela až v roce 1927, po několika desetiletích těžkého života, a stala se inspirací pro řadu hororových děl, ať už literárních, či audiovizuálních.

Satanské rituály

Jak tento případ souvisí se satanským kultem? Posuňme se v čase na konec 70. let, kdy se v oblasti lesů kolem Fall River hovořilo o tajemné satanské sektě. Její ústřední tváří byl Carl Drew, povoláním pasák, který nutil k provádění satanských rituálů řadu prostitutek, o které se „staral“. Mezi lety 1979 a 1980 se prý považoval za samotného ďábla, a pokud se některá z prostitutek odmítla rituálů podle jeho vůle účastnit, zavraždil ji. To se stalo pravděpodobně třikrát, ale možná těchto obětí vykonal více. Výpovědi přeživších členek sekty se samozřejmě lišily a často přinesly více zmatku než informací, přesto se několik děsivých faktů sebrat podařilo.

Sekta pod Drewovým vedením měla v plánu vykonat lidskou oběť každý měsíc, a během rituální vraždy navíc bylo důležité ženu sexuálně mučit a znásilňovat – jen tak mohl mít rituál obětování dostatečnou intenzitu. Zrůdností se tenkrát dělo ještě větší množství, to vše ve jménu Satana. Postupem času ale některé ze zasvěcených prostitutek promluvily a stopy dovedly policii k Drewovi. Ten byl v roce 1981 odsouzen na doživotí a trest si odpykává dodnes.

Oblast plná tajemství

Zalesněná oblast kolem Fall River a blízkých měst Freetown a Lakeville má hodně pohnutou pověst i z dalších důvodů – od 70. let se les stal dějištěm i množství dalších vražd, a dokonce tvoří jednu z nejdůležitějších částí takzvaného Bridgewaterského trojúhelníku. Ten se nachází na jihovýchodě státu Massachusetts a více než dvě století je lokalitou, kde se statisticky podezřele často odehrávají všelijaké děsivé události. Svědectví vedle dokázaných vražd hovoří i o výskytu duchů, spatření UFO a celkově mnoha paranormálních jevech. Opravdu podivné místo!

Jak je patrné, jedna hrozivá událost souvisí s druhou, jelikož děsivá minulost bohužel inspiruje choré mysli k ještě děsivější budoucnosti. Snažme se tedy z těchto zkušeností poučit a nepropadat satanské panice tak snadno.

Zdroj: CVLT Nation

Mojmír Sedláček

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom