Bestie s lidskýma očima i setkání s UFO. Podívejte se na ranč, kde podivné úkazy neberou konce

Na první pohled idylický ranč v americkém Utahu skrývá temné tajemství. Jaké monstrum děsí jeho obyvatele?

Kmeny Navahů a Uteů to mezi sebou neměly jednoduché, a to ani před příchodem evropských osadníků. Vytvoření rezervací napětí nijak nezmírnilo. V rezervaci Fort Summer panovaly otřesné životní podmínky a příslušníci obou kmenů v nich často umírali z nejrůznějších příčin. Kolektivní utrpení dalo vzniknout legendám o skinwalkerech, lidech schopných vzít na sebe podobu zvířete a uniknout.

I po zavření rezervace mezi Navahy i Utey zakořenil strach z těchto bytostí, které měly využívat černou magii k týrání zvěře i lidí. Podle členů kmene Ute Navahové skinwalkery lovili, místo zabíjení je ale posílali škodit do míst, kde byl později vybudován jistý ranč.

Tajemná světla nad rančem

Ranč v oblasti vybudovala roku 1905 rodina Myersových, která na místě zůstala do roku 1987. Jejich sousedé nahlašovali řadu podivných událostí, sami Myersovi ale nic nezaznamenali. V padesátých letech se pořádkové orgány potýkaly se spoustou zpráv o pozorování neidentifikovaných létajících objektů. Jejich popisy se různily tvarem, barvou i velikostí. Ve stejné době farmáři hlásili také případy mrzačení dobytka.

Příšery v temnotách

Po odchodu Myersových byl ranč od roku 1994 osídlený rodinou Shermanových, kteří si na ranči všimli několika zvláštních věcí. Myersovi totiž umístili zámky na všechny dveře i okna, a to i uvnitř domu. Hned první den se navíc rodině přihodila děsivá věc. Jejich stádo napadlo obrovské zvíře podobné vlku nebo kojotovi. Na bizarní zvířata Shermanovi narazili vícekrát.

Podle jejich výpovědí mělo zvíře lidské oči. Zároveň někteří sousedé vypověděli, že v oblasti vídají další podivné úkazy, například různobarevné ptáky, kteří se zde nemají vyskytovat, zvířata připomínající bigfoota, útoky neviditelných bytostí nebo podivná světla na obloze. Téměř každý paranormální jev byl hlášený v oblasti takzvaného Ranče Skinwalker. Ten dodnes zůstává předmětem různých paranormálních výzkumů, spekulací i filmových adaptací.

Zdroj: Wikipedie

Filip Šula

Redaktor FTV Prima, Prima ZOOM

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom