Američané stříleli po UFO, pak se bitvu o Los Angeles snažili utajit

V noci z 24. na 25. února 1942 došlo k nechvalně známému poplachu, kdy americké vojenské jednotky rozpoutaly na obloze nad Los Angeles proud dělostřeleckých paleb. Americká armáda se posléze zvěsti o UFO snažila popřít.

Po překvapivém úderu japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru žilo americké obyvatelstvo ve strachu a panice. Necelé čtyři měsíce po tomto zákeřném útoku navíc zachvátila kalifornské město Los Angeles další krize. V noci z 24. února na 25. února 1942 zahájila protiletadlová obrana zuřivou palbu na tělesa neznámého tvaru plující po obloze.

„Velký nálet začal ve 2:25 oné jasné měsíční noci, kdy americká armáda oznámila přiblížení nepřátelských letadel,“ popsal válečný moment americký publicista Jack Smith pro Los Angeles Times. „Noc najednou protrhly sirény a světlomety ozářily oblohu.“

Tisíc vypálených dělostřeleckých granátů a nic

Ačkoli byl cíl protiletecké palby považován za útok japonského válečného letectva, krátce po incidentu na tiskové konferenci označil tajemník námořnictva Frank Knox tzv. Velký nálet na Los Angeles za „falešný poplach“.

Média napříč celým světem už však stihla zveřejnit řadu zpráv a spekulací o zakrývání přítomnosti UFO americkou armádou. Mnoho očitých svědků se nechalo slyšet, že to, co plulo po nebi, ani v nejmenším nepřipomínalo japonské letouny, nýbrž obrovské létající disky.

Během tříhodinové protiletecké palby bylo zničeno několik budov, avšak neidentifikovatelná tělesa se chovala tak, jako by kolem sebe měla energetické ochranné štíty. Jak tvrdí dokumentární série Vetřelci dávnověku vysílaná každý pátek večer na Prima ZOOM, po obloze se v onu osudnou noc mohlo pohybovat na patnáct létajících talířů, které proti americké armádě ani civilistům nezaútočily. Dodnes se o tajemném incidentu hovoří jako o jedné z prvních nevysvětlitelných záhad moderní doby. Na základě incidentu dokonce v roce 2011 vznikl snímek Světová invaze.

Zdroj: Los Angeles Times

Tamara Fränzlová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom