Pentagon odhalil utajované záběry UFO. Podívejte se na video z kokpitu stíhačky

Záběry UFO ukázané 17. května 2022 (Zdroj: AP)

O UFO se poprvé po padesáti letech zcela vážně jednalo na půdě amerického Kongresu. Podle Pentagonu jde o otázku národní bezpečnosti. Součástí jednání bylo i video, které ukazuje záznam z kokpitu stíhacího letounu.

Je to poprvé od roku 1966, co se podobná konference vedla ve vší vážnosti. O UFO se hovořilo za přítomnosti oficiálních představitelů amerických bezpečnostních sil, navíc přímo ve Sněmovně reprezentantů amerického Kongresu. A nejen to. Velitel Námořní zpravodajské služby Scott Bray během slyšení prezentoval hned několik čerstvě odtajněných záběrů. Musíte ale dávat dobrý pozor, protože ať už je na videu zachycené cokoli, pohybuje se to extrémně rychle.

Kolize hrozila v 11 případech

Podle Pentagonu se jedná o jedno z těch pozorování, jehož objekt se nepodařilo vysvětlit. Třpytivý kulovitý objekt kolem americké stíhačky proletěl v roce 2021 a dodnes neexistují ani žádné teorie, oč by mohlo jít. V případě většiny dalších pozorovaných fenoménů tomu tak podle Pentagonu ale není, například objekty ve tvaru pyramidy budou s největší pravděpodobností pouhé drony.

Podle Braye Pentagon zaznamenal zhruba 400 takovýchto setkání s tím, čemu nově přezdívá nikoli UFO, ale UAP – unidentified aerial phenomenon, tedy neidentifikovatelný vzdušný jev. Uvedl, že po žádném z nich vojáci nikdy nestříleli, v jedenácti případech ale hrozila pilotům s UAP kolize. Mimozemský původ pozorovaných jevů (bohužel pro příznivce konspiračních teorií) nicméně prakticky vyloučil.

Zaměstnanci Pentagonu nejenže neodhalili žádné neobvyklé záření či signály, ale ani nikdy nenašli žádné podivné trosky nebo jiný materiál, jehož původ by se nedal vysvětlit. „Některé vládní části se hledáním mimozemského života sice zabývají,“ řekl náměstek ministra obrany pro zpravodajství a bezpečnost Ronald Moultrie. „Naším cílem ale není něco tajit, přejeme si jen porozumět tomu, co tam venku může být.“

Jde prý o národní bezpečnost

Co bylo tedy vlastně účelem celého ufology ostře sledovaného slyšení? Ve svém úvodním slově to víceméně shrnul kongresman André Carson: „Neidentifikovatelné vzdušné fenomény představují potenciální bezpečnostní riziko.“ Konference tak má víceméně jediný skutečný účel: destigmatizovat tato pozorování tak, aby se piloti a další armádní zaměstnanci nestyděli nebo nebáli o podobných fenoménech hovořit a upozornit na ně.

Zdroj: AP

Klára Ochmanová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom