25. května 2022 06:00
Adam Vala

Množství UFO se za pouhý rok zdvojnásobilo. Co skokový nárůst způsobuje?

Záběry UFO ukázané 17. května 2022 (Zdroj: AP)

Lidé hlásí pohyb neidentifikovatelných létajících objektů a teprve nyní zmiňují případy, které se měly stát už před dlouhými roky.

Pracovní skupina, která je ve Spojených státech odpovědná za sledování neidentifikovatelných létajících objektů (označovaných jako UFO nebo UAP), zaznamenala podle serveru Politico výrazný nárůst zpráv od pozorovatelů z řad obyčejných lidí. Informaci o roce 2021 předala v průběhu jara 2022 Kongresu s odvoláním na meziroční rozdíly a mluví o více než dvojnásobném nárůstu. Částečně ho vysvětluje otevřeným postojem Pentagonu, který neváhal zveřejnit některé z velmi znepokojujících záběrů, čímž měl povzbudit také mnoho vojenských pracovníků, aby se přihlásili i k historickým, dosud nenahlášeným událostem.

11 objektů se minulo s americkými letadly

„Zprávy o pozorování UFO a UAP jsou časté a nepřestávají se objevovat,“ řekl zástupce ředitele Námořní zpravodajské služby Scott Bray během slyšení z května roku 2022. Šlo o první podobnou akci, která proběhla za více než půl století a odhalila, že 11 ze 400 sledovaných UAP se jen těsně minulo s americkými letadly.

Během slyšení bylo rovněž přehráno a tudíž i zveřejněno nové video, na jehož záběrech se pohyboval objekt trojúhelníkového tvaru, který po celé své ploše světélkoval. Došlo rovněž na potvrzení, že vláda USA nezískala žádný materiál z případných havarovaných neidentifikovatelných létajících objektů a nezkoumala ani jiné případy, pojednávající o možnosti pohybu mimozemských tvorů.

Proces práce s materiály spojenými s UFO

Pokud se ptáte, jak se Kongres staví k důkaznímu materiálu, je nutné pojmenovat všechny body celého procesu. Nejprve nahrávka či fotografie projde kolem příslušníků operačního velení a zmiňovanou pracovní skupinu zabývající se výskytem UFO a UAP. Údaje může převzít, zanalyzovat je, položit tomu, kdo nahrávku pořídil, doplňující dotazy a vyjasnit si některé okolnosti.

Dále je záznam uložen do databáze, kde je možné provádět porovnávání s předchozími nahrávkami a zabývat se nejen vlastnostmi letu, ale také tvarem, velikostí či výškou, ve které se objekt pohyboval. Tím je možné každý objekt izolovat, charakterizovat a ve své podstatě identifikovat, ovšem jen na ploše vlastních, dále neidentifikovaných záběrů.

Republikán Adam Schiff pak během panelové diskuze o záznamech UFO dodal, že je odpovědností Kongresu a vlády Spojených států, aby se s americkým lidem podělila o co nejvíce informací, protože přílišné utajování podle něj pouze plodí nedůvěru a spekulace. Paradoxně tento apel zazněl na konci veřejné části prezentace výsledků pozorování UFO a UAP, po které následovala – hádáte správně – fáze za zavřenými dveřmi, na kterou bylo nutné aplikovat utajení nejrůznějších stupňů. Není to tedy potvrzení, že vláda či armáda přece jen vědí mnohem víc, než při veřejných vystoupení tvrdí?

Zdroj: Politico

Adam Vala

Populární filmy na Prima Zoom