Hodinový let UFO vysílala i televize. Sledovat ho šlo z míst vzdálených 2 000 kilometrů

Událost, která v polovině osmdesátých let ochromila Santiago de Chile, podpořila řadu konspiračních teorií o návštěvnících z vesmíru. A nezůstalo jen u ní.

Obyvatelé hlavního města Chile se 17. srpna 1985 snažili soustředit na oblíbený pořad Sabado Gigante, nejdéle běžící pořad v zemi. Místo nenáročné televizní zábavy je ale čekalo nepříjemné překvapení. Televize totiž kolem druhé hodiny odpoledne přerušila vysílání s podivuhodnou zprávou – nad městem se vznášel neznámý objekt.

Válcovitý předmět poletoval na zcela čisté obloze téměř hodinu. Obyvatelé Santiaga de Chile ji mohli využít naplno, protože objekt se téměř nehýbal. Média přenášela kromě znepokojivých záběrů také záznamy z námořní komunikace, podle které nebylo možné objekt identifikovat. Tajemné těleso bylo vidět od Antofagasty po Concepción, města vzdálená téměř 2 000 km.

Země mimozemšťanů

Vysvětlení, které se nejvíce nabízí, je samozřejmě mimozemské plavidlo. Tuto teorii podpořil i fakt, že údajná vesmírná loď se pohybovala podél trasy od planiny Nazca přes poušť Atacama a plošinu El Enladrillado a končila v oblasti Tierra el Fuego. Tato trasa je poseta záhadnými geoglyfy, u nichž se obecně spekuluje o mimozemském původu.

UFO ze Santiaga, jak se objektu začalo říkat, nebylo prvním případem záhadného tělesa, které se v Chile objevilo. Řada ufologů se tudíž domnívá, že pokud se někdy dočkáme setkání s mimozemskou civilizací, stane se to nejspíše v Jižní Americe.

Zdroj: NBC News

Filip Šula

Redaktor FTV Prima, Prima ZOOM

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom