Americký pilot nahlásil UFO nad Novým Mexikem. FBI o něm nechce moc mluvit

UFO spatřené nad Novým Mexikem prý připomínalo řízenou střelu a pohybovalo se velmi rychle.

Rádiová komunikace pilota běžného letu z Cincinnati do Phoenixu s dispečinkem tak trochu připomíná díl mysteriózního seriálu Akta X. Záznam, který náhodou zachytil a později zveřejnil letadlový nadšenec a blogger Steve Douglass, je z 21. února 2021. Událost se odehrála ve vzdušném prostoru nad Novým Mexikem.

Máte tady nějaké cíle? Právě nad námi něco přeletělo. Příčí se mi to říct, ale vypadalo to jako dlouhý, válcovitý objekt, který připomínal nějaký typ řízené střely nebo tak… pohyboval se velice rychle přímo nad námi.“

Záznam je podle aerolinií autentický

Že je záznam pravý, potvrdily i American Airlines: „Po vysvětlení od posádky letu a shromáždění dalších informací můžeme potvrdit, že radiová komunikace je skutečně z našeho letu číslo 2 292. S dalšími dotazy se prosím obraťte na FBI.“

Mluvčí FBI ovšem do případu žádné světlo nevnesl, pouze potvrdil, že federální úřad o události ví. „Není v souladu s naší politikou potvrzovat ani vyvracet případná vyšetřování.“ Nic nevyjasnila ani Federální letecká správa, která vydala prohlášení, že její kontroloři žádný objekt v uvedeném čase a oblasti na radarech nezaznamenali.

Pozorování UFO? Častější, než by se mohlo zdát

Podobné incidenty jsou sice vzácné, ale ne neslýchané. Naposledy neidentifikovatelný létající objekt vyděsil zkušeného pilota British Airlines v listopadu 2018. Nad Irskem nahlásil „velmi zářivé světlo, které obrovskou rychlostí uletělo“. A jen pár měsíců předtím, v únoru 2018, UFO viděli dokonce dva různí piloti. Oba téměř zároveň o záhadném objektu informovali dispečink, každý z jiného letadla, při přeletu nad Sonorskou pouští.

Klára Ochmanová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom