7 věcí, které nevíte o nové královně Camille. Příbuzná Madonny unikátně bojuje se strachem

Zjistěte, kdo je nejdůležitější žena ve Velké Británii. Camilla Parkerová je ztělesněním dobrého humoru, oddaného pomocníka a ženy bez módního vkusu.

Camilla, nová královna choť, je žena, která si svým přirozeným a opravdovým chováním získala srdce britského lidu stejně jako svého manžela prince Charlese, nově známého jako král Karel III. Těchto 7 věcí o ní musíte vědět.

Zásnubní prsten má historickou hodnotu

Camilla vlastní zásnubní prsten, jenž má ve svém středu pětikarátový smaragdový diamant a na každé straně tři diamanty se zlatým páskem. Prsten kdysi patřil královně matce, babičce Karla III.

Podporuje nespočet charitativních organizací

Kromě toho, že je Camilla Parkerová oddanou manželkou a babičkou, hrdě také přispívá na charitu. Je patronkou více než 90 charitativních organizací. Podporuje spolky v oblasti zdraví, gramotnosti, oběti znásilnění, sexuálního zneužívání a domácího násilí. Také posiluje postavení žen.

Je vysoce vzdělaná

Camilla nejprve navštěvovala školu Dumbrells School v Sussexu. Poté studovala na Queen's Gate School v South Kensington, po níž pokračovala na škole Mon Fertile ve Švýcarsku a nakonec studovala na Institut Britannique v Paříži.

Bojí se létat a nerada cestuje

Přestože má velmi nabitý program, ve skutečnosti Camilla nerada cestuje, a dokonce se bojí létat. Údajně jí se strachem pomáhá metoda poklepávání zvaná EFT – Emotional Freedom Technique – neboli terapie emoční svobody. Má za cíl odstraňovat nahromaděné negativní emoce a vyrovnat se strachem a fóbiemi.

Vždy nosí stejné boty Chanel

Možná proto, že má Chanel za logo dvojité C, které připomíná počáteční písmena Charlese a Camilly, si je královna choť oblíbila. Ale také možná jen proto, že má ráda klasiku, tyhle boty nesundá. Údajně nosí klasické černobílé „chanelky“ od roku 2005.

Je příbuzná Madonny a Celine Dion

DNA výzkum spojil Camillu s popovými hvězdami Madonnou a Celine Dion. Manželka krále a bývalá královna popu prý pocházejí z rodu Kanaďanky francouzského původu Madeleine Ernardové a jejího manžela truhláře Zacharieho Cloutiera, kteří žili kolem let 1617–1708.

Byla označena za nejhůře a nejlépe oblékanou celebritu

Camilla se v roce 1994 dostala na první místo žebříčku „Deset nejhůře oblečených žen“ podle módního kritika Richarda Blackwella. Po svatbě si osvojila svůj autentický styl a nosila oblečení a komplety od významných módních návrhářů. V roce 2018 ji britský magazín Tatler zařadil na svůj seznam nejlépe oblékaných lidí v Británii a chválil ji za její výběr klobouků.

Zdroj: Reader's Digest

Markéta Princová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom