2. září 2023 06:00
Adam Vala

Zemřel Mohamed Al-Fayed, největší zastánce konspirací. Slavný miliardář přežil svého syna a princeznu Dianu o 26 let

Miliardář Mohamed Al-Fayed naposledy bojoval proti královské rodině v roce 2011 dokumentem Unlawful Killing.

Ve věku 94 let zemřel v Británii usazený miliardář egyptského původu Mohamed Al-Fayed, který dříve vlastnil například obchodní dům Harrods nebo fotbalový klub Fulham. Informovala o tom agentura AP. Al-Fayedův syn Dodi byl partnerem princezny Diany a zahynul spolu s ní při automobilové nehodě v Paříži v roce 1997.

Rodina v prohlášení uvedla, že Al-Fayed zemřel ve středu. Podnikatel žil v posledních letech v ústraní na svém sídle v anglickém hrabství Surrey.

Al-Fayed se narodil v Egyptě, v roce 1966 se stal poradcem jednoho z nejbohatších mužů světa, brunejského sultána, a začal budovat vlastní podnikatelské impérium. Do Británie přesídlil v roce 1974, nikdy ale nezískal britské občanství.

Společně se svým bratrem koncem 70. let koupil známý pařížský hotel Ritz, v roce 1985 se pak stal vlastníkem londýnského obchodního domu Harrods.

Po úmrtí syna Dodiho Al-Fayed strávil léta tím, že zpochybňoval okolnosti jeho smrtelné nehody. Tvrdil například, že princeznu Dianu a jeho syna zabila britská a francouzská tajná služba na pokyn královnina manžela prince Philipa a ve spolupráci s řidičem Henrim Paulem, který ale při nehodě také zahynul.

Zdroj: ČTK, CNN

Adam Vala

Populární filmy na Prima Zoom