Konspirační teorie: USA chtěly iráckou ropu, proto si 11. září strhly dvojčata samy

Zničení dvojčat 11. září 2001 v New Yorku má ve skutečnosti na svědomí americká administrativa. Toto na první pohled bláznivé tvrzení se však neopírá jen o spekulace.

Zhroucení dvojčat způsobily řízené exploze a nikoliv náraz unesených letadel a následné požáry. Tvrdí to dánský profesor chemie Niels Harrit, který v prachu po zhroucení budov Světového obchodního centra (WTC) objevil stopy po vysoce hořlavé sloučenině termitu. Poskytl tak cenný argument stoupencům konspiračních teorií, podle nichž zničení dvojčat 11. září 2001 v New Yorku měla ve skutečnosti na svědomí americká administrativa.

„Dvojčata nekolabují, ale jsou odstřelena odshora dolů. Začíná to na patrech, kam letadla narazila,“ tvrdí profesor Harrit. Na známých záběrech hroutících se dvojčat pak upozorňuje na viditelné prstence explozí, které se pohybují po jednotlivých patrech dolů. Podle Harrit byly výbuchy kouře vlastně řízenými demolicemi, které dvojčata poslaly k zemi.

„Tohle není dílo zemské přitažlivosti. To dokážou jen výbušniny a zápalné bomby,“ tvrdí Heritt. Profesor strávil rok analýzou vzorků prachu, který po pádu dvojčat zavalil Manhattan. Za důkaz své teorie řízeného odstřelu považuje objev železných kuliček, které prach obsahoval. „Celkem 5,8 % prachu WTC tvoří tyto železné kuličky, které v normálním prachu z budov nenajdete. A vzniknout mohou jen jediným chemickým procesem, jemuž se říká termitická reakce,“ vysvětluje Harrit.

Podle něj železo nalezené v prachu může být jedině vedlejším produktem reakce, při níž hořící pyrotechnická směs termit vytvořila tak vysoké teploty, že se ocelové konstrukce budov roztavily a následně sesunuly.

Čtěte také: Pomsta za 11. září se nepovedla, desítky tisíc vojáků spáchaly kvůli válce sebevraždu. Kolik Američanů padlo v boji?

Nastrčený bin Ládin?

11. září 2001 byla unesena čtyři dopravní letadla. Zřítila se na Pentagon, do pole za Washingtonem D. C. a narazila do Světového obchodního centra v New Yorku. Během dvou hodin se obě jeho věže zhroutily a pohřbily 3 000 lidí. Byl to nejničivější teroristický útok v americké historii.

Podle oficiální verze byl teroristickým mozkem, který za tímto útokem stál, Usáma bin Ládin. Existují ale teorie, podle kterých bylo 11. září zastíracím manévrem pro mnohem větší americké spiknutí, jež nakonec vedlo k válce proti iráckému vůdci Saddámu Husajnovi a umožnilo USA přístup k nejcennější irácké komoditě – ropě.

Bin Ládin byl už před 11. zářím na seznamu nejhledanějších zločinců FBI kvůli pumovým útokům na americké ambasády v Tanzánii a Keni, při nichž přišlo o život přes 200 lidí. A v roce 1999 vyhlásil proti Americe fatwu.

Profesor Harrit považuje za zvláštní, že bin Ládin nevystoupil hned po největším útoku, který byl proti USA spáchán. Dokonce v den útoku vydal komuniké citované dánskou televizí, v němž říká, že s tím nemá nic společného.

Jisté je, že měsíc po 11. září USA napadly Afghánistán a jen čtyři měsíce nato prezident George Bush oznámil záměr napadnout Irák kvůli jeho podpoře globálního terorismu. Irák, který leží nějakých 2 000 kilometrů od bin Ládinovy údajné skrýše, se tak stal skutečným cílem.

Dálkově řízená letadla

Pokud se na zhroucení dvojčat opravdu podílel termit, jak se tam dostal? Investigativní novinář Webster Turpley tvrdí, že zařízení s termitem byla před útokem záměrně umístěna na klíčová místa uvnitř budov. Podle něj byly některé z výtahových šachet zavřené už měsíce dopředu a jeden nebo dva týdny před 11. zářím došlo v celém komplexu k výpadku elektřiny, takže bezpečnostní kamery byly vypnuté.

Aby to vypadalo přesvědčivě, musela být termitická zařízení propojena, aby vše vybuchlo ve stejnou chvíli, kdy letadla narazila do dvojčat. Turpley věří, že ví, jak k útoku došlo: „Spojené státy mají technologii, která umožňuje převzít kontrolu nad letícím letadlem, takže pilot najednou nemůže ovlivňovat vůbec nic,“ tvrdí novinář. Podle něj byla letadla řízena na dálku a terorističtí piloti byli jen obětními beránky.

Zdroj: The Open Chemical Physics Journal / Dokument 9/11: Decade of Deception / Encyclopedia Britannica

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom