Tajné americké spolky sdružují elitu a ovlivňují Bílý dům. Členy jsou úspěšní prezidenti a jejich blízcí

Zakázaná historie S5 (6) – Skull and Bones

Řídí světovou ekonomiku a politiku parlamenty a vlády, anebo stojí v pozadí významní hráči, kteří se sdružují v elitních klubech?

Tajné organizace existovaly již ve starověké Mezopotámii, středověké Anglii nebo nacistickém Německu a existují i dnes. „Jejich cílem je posílení vlastního postavení, odpoutání se od hlavního proudu a pocit sounáležitosti, ale také prosazování určitých plánů, které mohou být zlovolné nebo bohulibé. To však nevíme, protože jsou tajné,“ vysvětluje v dokumentu Zakázaná historie na Prima ZOOM britský historik a spisovatel Matthew Green.

Přečtěte si také: Svobodní zednáři konspirační teorie vyvolali sami. Co znamenají jejich tajemné symboly?

Lebka a kosti

Tajné spolky mají dlouhou tradici v prostředí elitních univerzit v USA. Jedním z nejproslulejších univerzitních spolků je Lebka a kosti (Skull and Bones) na Yaleově univerzitě v New Havenu v americkém státě Connecticut. Obřady imitující vraždu se konají v hrobce v honosné síni bez oken a traduje se, že se odsud během přijímacích ceremonií ozývá křik. Muži údajně leží nazí v rakvích a členové spolku uctívají lebky. Jednu z nejcennějších – mělo jít o lebku indiánského náčelníka Geronima – údajně v roce 1918 vykopal Prescott Bush, otec budoucího prezidenta George H. W. Bushe.

Lebka a kosti vznikla už v roce 1832 a od té doby měl spolek jen několik tisíc členů, v současnosti jich bude několik set a říkají si rytíři (knights). Do tohoto elitního spolku se dostane jen 15 nových členů ročně a prestižní seznam zahrnuje i tři bývalé americké prezidenty – byli to oba Bushové a 27. prezident USA William Howard Taft. „Prezident George Bush starší se ve své funkci obklopil jen členy spolku Skull and Bones,“ tvrdí britský sociolog David V. Barrett, který se věnuje novým náboženským hnutím a esoterismu.

Členem Lebky a kostí je ale také třeba herec Paul Giamatti známý například z filmu Zachraňte vojína Ryana nebo seriálu John Adams a byl jím i bývalý ministr zahraničí USA John Kerry. Podle příznivců konspiračních teorií měli členové klubu podíl na vývoji atomové bomby i zavraždění prezidenta Johna F. Kennedyho.

Mohlo by vás také zajímat: Kdo chtěl zavraždit Jana Pavla II.? Stále záhadný atentát na Svatého otce

Bohemian Club

Vlivným tajným klubem ve Spojených státech je i Bohemian Club, který tentokrát stojí mimo univerzitní prostředí. Jeho členové se scházejí jednou ročně v polovině července v Kalifornii na místě zvaném Bohemian Grove, jemuž přisuzují magický význam. Klub vznikl jako čistě pánský v roce 1872 a k původním novinářům a umělcům se záhy připojili významní podnikatelé, politici i lidé z armády.

Letní setkání, jež se odehrávají pod širým nebem a před 13 metrů vysokou sochou sovy, provázejí pyrotechnické efekty a světelná show. Členové klubu v kostýmech během obřadu nazývaného Cremation of Care (Zpopelnění péče) při tom obřadně pálí figurínu symbolizující běžné strasti života („péči“).

Na první pohled elitářské a tajné organizace vyvolávají obavy, zda nejde o jakousi paralelní mocenskou strukturu. Na druhou stranu tajné spolky jsou ve Spojených státech součástí kultury, zejména na univerzitách. Organizace jako Skull and Bones nebo Bohemian Club tak nemusí být pro jejich členy ničím jiným než návratem do studentských let, jen s podstatně větším rozpočtem…

ZDROJ: Crimson

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom