1. prosince 2019 06:00

Sériová vražedkyně Jaroslava Fabiánová. Zrádná blondýnka místo sexu poskytovala mužům hypnotika a rány šídlem

Dnes padesátnice Jaroslava Fabiánová patří k vůbec nejhorším sériovým vražedkyním u nás. Za čtyři usmrcené muže byla odsouzena na doživotí. Brutalitou svých činů si vysloužila přezdívky jako Hospodská harpye, Blonďatá bestie či Ďábel s andělskou tváří.

Fabiánová byla pohledná blondýnka. V dětství měla být znásilněna. Když jí bylo 13 let, její rodiče se rozvedli a podle některých zdrojů o dceru nejevili zájem. Podle její matky, kterou předloni oslovil reportér pořadu Očima Josefa Klímy, začaly problémy s její dcerou Jaroslavou už v jejích 13 letech, „kdy se chytla špatné party“.

První vražda v šestnácti letech: nožem do obličeje

Matka pro pořad přímo uvedla: „Večer jsem jí prosila, aby s tou partou nikam nechodila. Bohužel odešla. Tam zabili toho prvního pána, pana Zavřela, a bylo vymalováno.“

Vladimír Zavřel (87) narazil na partu výrostků v Děčíně na vlakovém nádraží. Znal se s nimi a tehdy šestnáctiletou Jaroslavu Fabiánovou si odvedl do odlehlé části Děčína, kde žil. Do svého podkrovního bytu si mladé dívky i chlapce vodíval častěji a platil jim za sexuální služby. Soudce v případu Fabiánové, Martin Omelka, doplnil, že měl Zavřel v bytě zneužívat kamarádky Fabiánové. Ona je šla pomstít a zároveň krást.Na muže nejprve vzala zednické kladivo a zasadila mu několik ran do hlavy. Když padl k zemi, uštědřila mu ještě na dvacet bodných ran šídlem a nožem do obličeje.

Další krádeže si policie brzy spojila s vraždou Vladimíra Zavřela a nezletilou Fabiánovou odsoudili na 7 let, po odvolání na 4 roky a 9 měsíců odnětí svobody. Po propuštění chvíli fungovala jako výhybkářka u Českých drah, přivydělávala si ale prostitucí. S novou parťačkou se vypravila do Prahy, kde se živila krádežemi a prostitucí. Naučila se lsti kolegyň uspávaček. Sex s muži jako lesba nesnášela, a tak jim před slíbenou službou přimíchala do nápoje hypnotika.

Druhá vražda jako blbá náhoda

Místo sexu si hlubokého spánku s Fabiánovou „užil“ například Američan Bob. Toho okradla o 7 tisíc dolarů a elektroniku za statisíce. Další se z uspání neprobral. Šlo o Maďara, který byl kardiak. Fabiánová za další vraždu a krádeže opět putovala do věznice. Na deset let s pětiletým zákazem návštěvy Prahy. V roce 2001, po sedmi letech trestu, už ale byla zase na svobodě. Za dobré chování. Myslíte si, že napravená? Omyl.Zákaz pohybu v Praze ignorovala a v únoru 2003 zde ukradla mobilní telefon, který obratem prodala do zástavárny. Prokázala se vlastními doklady, takže byla ihned dopadena a odsouzena k jednomu roku vězení s tříletým odkladem.

Třetí vraždu prozradila krvavá skvrna na stropě sousedů

Ještě koncem května 2003 zevlovala Fabiánová v Praze na Florenci a vyhlížela nové oběti. Na zastávce uviděla Augustina Kůru (83). Krvavá blondýna tentokrát vzala na vysloužilého cirkusového artistu sekáček na maso a četnými zásahy ho na místě odpravila. Vraždu odhalila po několika dnech až krvavá skvrna na stropě sousedů. Motiv vraždy napověděla trojice zmizelých obrazů, vyříznutých z rámů. Na místě činu byly nalezeny daktyloskopické stopy a DNA Jaroslavy Fabiánové. Vražedkyně neměla při zahlazování stop v bytě ani tušení o takovém technologickém pokroku. Další důkaz proti ní doplnila svědkyně, která uvedla, že jí pomohla prodat jeden z ukradených obrazů za 10 000 korun do galerie. Po Fabiánové bylo vyhlášeno pátraní.

Čtyři vraždy snad už stačí

Fabiánová ještě stihla odpravit jistého Richarda Sýkoru (31), který ji nejprve na tramvajové zastávce v Praze pozval na diskotéku a pak si atraktivní blondýnu odvedl s vidinou sexuálních radovánek domů. Policie ho našla koncem srpna v jeho koupelně a se 38 bodnými ranami nožem v těle.Jaroslava Fabiánová opět stanula před soudem. Už potřetí a nejspíš naposledy. V roce 2005 vyfasovala doživotí. Jako jedna ze tří žen v naší historii.

Vražedkyně očima sexuologa a psychologa

Sexuolog Jaroslav Zvěřina pro pořad Očima Josefa Klímy uvedl, že prostitutky-uspávačky, které občas ublíží svým zákazníkům, viděl několik i před Fabiánovou, ale nikdy jejich skutky neměly takovouto brutální podobu jako u ní.

Psycholog Petr Weiss říká, že „brutalita toho chování může souviset s absencí vyšších sociálních nebo etických citů toho, u toho člověka“.

Na volné televizní zpracování případů nechvalně proslulých sériových vrahů z Česka i ze světa se můžete podívat v úspěšném seriálu Temný Kraj online zdarma na iPrima.cz

Zuzana Schneidewind

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom