29. února 2024 16:05

Stodola udělal u soudu zásadní chybu. U jeho „zábavné“ historky s mrtvým tělem vám nebude dobře

Bez lítosti (6) – Stodolova rekonstrukce

Případ sériových vražd manželů Jaroslava a Dany Stodolových byl pro veřejnost obzvláště tíživý. Nejenže se jejich kriminální činnost vyznačovala poměrně značným rozsahem a brutalitou, navíc se policejní složky neukazovaly v příliš lichotivém světle. Laxnost, ignorování znaleckých posudků, chyby ve formálních postupech a neochota přihlížet k zásadním stopám vedla nakonec k tomu, že Stodolovi spáchali od listopadu roku 2001 do prosince roku 2002 osm vražd.

Obětmi manželů Stodolových byli lidé důchodového věku, u nichž mohli najít větší množství peněz. Vždy se snažili zahladit stopy tak, aby vše vypadalo jako nešťastná náhoda či sebevražda. Nakonec byli dopadeni díky náhodě. Při odchodu z jedné z loupeží narazil na Stodolu čirou náhodou policista, který jej dříve vyšetřoval. Když ten samý večer důchodce Josef Peroutka nahlásil loupežné přepadení ve stejné lokalitě, měli kriminalisté už celkem jasno. Po dopadení se Jaroslav Stodola snažil svou ženu krýt a všechnu vinu svalit na sebe. Dana Stodolová měla stejný nápad. Také došla k názoru, že by všechnu vinu měl nést jen její manžel.

Čtěte také: Pro peníze vraždili důchodce. Kdybych Danu nepotkal, tak se to nikdy nestane, dušuje se Stodola

Zamilovaný trouba

Krytí manželky ale Stodolovi příliš nevyšlo. Během rekonstrukce jedné z vražd Stodola nevěděl o důležitém zranění. Když jej vyšetřovatel upozornil, že se jeho oběť neutopila, nýbrž zemřela na řezná poranění, nebyl Stodola schopný skrýt překvapení – dokonce ani nevěděl, že oběť řezná poranění vůbec měla. Jeho trvání na manželčině nevině navíc brzy narazilo na svou hranici. Když se dozvěděl, že na něj Stodolová zkouší svalit vinu i za vraždu, jíž spáchala bez něj, rozhodl se jít s pravdou ven. Jejich soudržnost vzala rychle za své.

„Byl jsem zamilovanej trouba, no,“ shrnuje Jaroslav Stodola své tehdejší rozpoložení v pořadu Bez lítosti, který uvidíte na Primě. „Mamka měla pravdu, máma moje a její, abych se na ní vykašlal. No, já měl svoji hlavu.“

Mohlo by vás zajímat: Stodola udělal u soudu zásadní chybu. U jeho „zábavné“ historky s mrtvým tělem vám nebude dobře

V pořadu Stodola otevřeně hovoří o svém dětství, vztahu s manželkou, pobytu ve vězení i vraždách. Obzvláště zamrazí u jeho vyprávění „zábavné“ historky s uklízením mrtvého těla, u něhož se pobaveně směje. K doživotnímu trestu byli oba manželé odsouzeni v dubnu roku 2004. V roce 2006 se po vzájemné dohodě rozvedli.

Zdroje: Kriminalistika.eu/Lidovky.cz

Filip Šula

Redaktor FTV Prima, Prima ZOOM

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom