11. září 2023 11:25

Odešla z léčebny a ubodala ženu. Michelle Sudků je nekrofilní sadistkou

Poslední výkřik o pomoc. Tak pravděpodobně Michelle Sudků vnímala vraždu, které se v červenci roku 2016 dopustila v jednom z pražských obchodních center. Náhodnou oběť ubodala, vražednou zbraň odložila a vyčkávala na příjezd policistů. Soud poté rozhodl, že ji pošle na 30 let za mříže, následně ji čeká ještě ústavní léčba. Její příběh můžete sledovat v prvním díle nové dokumentární série Bez lítosti, která poběží v úterý 12. září ve 21:30 u kolegů na Prima COOL.

Byla několikrát léčena v psychiatrické nemocnici, naposledy z ní byla propuštěna 21. července 2016. V tento den také spáchala vraždu natolik šokující, že se navždy zapsala do dějin české kriminalistiky. Michelle Sudků v minulosti pracovala jako zdravotní sestra, později jako sanitářka. Dalo by se tedy čekat, že hodnotu lidského života zná a nebude ji znevažovat.

Kdo je Michelle Sudků?

Michelle Sudků se původně jmenovala Karolína a vyrůstala se svým starším bratrem, matkou a otcem v Doksech. Na otce vzpomínala s láskou, matku ovšem považovala za neurotika, který jí nedal chvíli klidu a větší lásku projevoval bratrovi.

Už v dětství měla pocit, že se narodila ve špatném těle, a proto se chovala spíše jako chlapec. Kdo sledoval výpovědi Michelle u soudu, vzpomene si, že často nemluvila srozumitelně – na vině je zánět středního ucha, který prodělala už jako malá a který ovlivnil její sluch i řeč.

Sklony k násilí se u ní rovněž projevily již v dětském věku. Po hádce s matkou zabila psa, čistě z potřeby něco takového udělat. Už tehdy se na něm dokonce také sexuálně ukojila a následně pozřela některé jeho orgány.

Zvrácená sexualita

V jednom ze svých prvních zaměstnání měla Michelle Sudků na starost malé děti, dělala totiž na novorozeneckém oddělení. Tam pracovala tři roky, posléze se ale prostřednictvím internetu poznala se svou první přítelkyní a její život se zkomplikoval. Po čase se totiž přestěhovala nejen k ní, ale také k jejímu manželovi a dceři.

V té samé době Sudků zjistila, že je adoptovaná a rázem pochopila, proč se k ní matka chovala nevlídně a proč upřednostňovala bratra. Vyzrazení tohoto tajemství vnímala jako zradu a s rodinou přerušila kontakt.

Přes internet se pak Michelle, v té době ještě Karolína, seznámila se svou druhou přítelkyní. Společně si zřídily chovatelskou stanici koček. Ani tato zvířata se nevyhnula těžkému osudu. Žena, u níž byl diagnostikován nekrofilní sadismus se zoofilními sklony, například jednu z koček přitloukla na dveře a ukájela se při tom.

Nekrofilní sadismus a agresivita

Michelle Sudků se těsně před třicítkou rozhodla projít změnou pohlaví. Začala brát hormony a změnila si jméno na to, které nosí dnes. Všimla si nicméně, že testosteron jí nedělá dobře a v jeho užívání si dělala pauzy. V návalu agrese pak uškrtila kocoura a nechala se zavřít do psychiatrické léčebny.

Poprvé se o vraždu člověka pokusila začátkem července roku 2016. Tehdy se v kavárně pokusila uškrtit mladou ženu, které se podařilo vyváznout díky tomu, že se intenzivně bránila a křičela, čímž na svou situaci upoutala pozornost. Nedlouho poté si ovšem Sudků vyhlédla další oběť, u níž už svůj úmysl dokonala.

Vražda na Smíchově

Psal se 21. červenec 2016, když byla Michelle Sudků propuštěna z psychiatrické léčebny, v níž byla vědomě a dobrovolně umístěná. Její cesta z tohoto místa proto směřovala do obchodního centra nedaleko stanice metra Anděl, kde si v regálu s domácími potřebami vzala nůž s úmyslem na někoho zaútočit.

Přímo mezi regály si Sudků našla svou oběť, 54letou ženu, kterou usmrtila dvěma bodnými ranami. Poté nůž upustila a vyčkávala příjezdu policistů. Přestože záchranáři na místo přijeli během 4 minut, oběti vražedkyně už nedokázali pomoct.

Za pokus o vraždu a vraždu dostala Michelle Sudků výjimečný trest – byla odsouzena ke 30 letům za mřížemi, přičemž po propuštění ji nečeká svoboda, ale ústavní léčba. Aktuálně pobývá v Opavské věznici, v níž dala v loňském roce detailní rozhovor tvůrcům dokumentární série Bez lítosti.

Dokumentární sérii Bez lítosti sledujte každou neděli ve 21.30 u kolegů na Primě.

Zdroj: Dokument Bez lítosti / CNN Prima News / Novinky.cz

Podívejte se na rozhovor reportérky Karolíny Oehmové s Michelle Sudků:

Eliška Reiglová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom