5. ledna 2024 11:43

TEST: Najdete na slepé mapě všechny státy USA? Je jich 50

Velké vlakové putování po Americe III (10) – CN Tower

Američanům se pošklebujeme, že na slepé mapě Evropy nenajdou Polsko, Balkán pro ně představuje mozaiku vytvořenou šíleným kartografem a Českou republiku si v lepším případě pletou s Maďarskem nebo Běloruskem. Zkuste si to ale obráceně – uvidíme, kdo na mapě najde správně všech 50 států tvořících Spojené státy americké.

Spojené státy americké vznikly 4. července 1776, tehdy ovšem šlo jen o 13 států. Expanzí, válkami i vyjednáváním a v případě ruské Aljašky nebo francouzské Louisiany i nákupem se v dalších desetiletích USA rozrostly až do dnešní podoby. Ta ale prošla mnoha zkouškami, z nichž nejvážnější byl pokus 11 jižanských států odtrhnout se a založit vlastní federaci. Následná občanská válka v letech 1861-65 pak byla nejkrvavějším konfliktem, v němž kdy Američané bojovali.

Přečtěte si také: USA přejmenují stovky míst. Slovo v jejich názvu prý znamená ženský pohlavní orgán

Názvy jednotlivých států včetně jejich oficiálně používaných přezdívek se běžně objevují ve filmech, v  literatuře nebo třeba při volbách prezidentů USA, jejich rozpoznání na mapě ale není zase tak jednoduché. Kalifornii, Floridu a nejspíš i Texas pozná skoro každý, ale co třeba Maine, Idaho nebo Wisconsin?

Slepá mapa USA aneb Jdeme na to!

Američanům se Evropané často smějí, protože na slepé mapě našeho kontinentu nenajdou Polsko. Připravili jsme pro vás test, který prověří vaše znalosti zeměpisu obráceným směrem. Tak se do toho pusťte a nezapomeňte nám na Facebook napsat, jak jste dopadli :) Slepou mapu najdete tady – a pozor, hraje se i o čas!

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom