22. března 2023 11:00

TEST: Kliknete správně na všechny státy Evropy? Je jich 46

Tohle bude možná někdo považovat za zbytečnou otázku. Jenže jedna věc je vědět, jak se evropské země jmenují, a druhá, kde leží.

Mapa států Evropy má kupodivu mnoho podob. Ve škole i v médiích se po nás chce, abychom vyjmenovali země Evropské unie – teď už bez Velké Británie – nebo členské státy NATO, do budoucna možná i se Švédskem a Finskem. Pak tu máme Visegrádskou čtyřku a komplikované dědictví po dvou umělých federacích – Sovětském svazu a bývalé Jugoslávii.

Brexit svého času přenesl naši pozornost na britské ostrovy a díky záhadnému sousloví „irská pojistka“ už mnozí tuší, že Velká Británie nějak sousedí s Irskem. Na konci února 2022 pak Rusko napadlo Ukrajinu a ke Krymu a dvěma separatistickým územím na východě země přidalo další územní zisky. Jak asi bude vypadat mapa této části Evropy za několik let?

Slepá mapa Evropy aneb Jdeme na to!

Teď se ale soustřeďte na slepou mapu světadílu, kde byste měli být minimálně z hlediska znalostí jako doma. Opravdu nás zajímá, jak si povedete. Mapu najdete tady – a pozor, jede se na čas!

Zdroj: Seterra

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom