Nejkrásnější místa a turistické pasti Jamajky 2/2

Cestu na Jamajku jsem podnikla především proto, že jsem si přála změnit místo své pracovny. Letenky byly za velmi příznivou cenu a po krátkém průzkumu jsem došla k závěru, že je destinace i relativně levná. Nezbývalo už nic jiného, než najít kreditku a začít plánovat cestu.

Toto je pokračování článku Nejkrásnější místa a turistické pasti Jamajky 1/2.

Gastronomie

Jamajská gastronomie je velmi rozmanitá, díky mnoha národnostním skupinám, kteří na Jamajce žijí. Za národní jídlo je považováno jerk chicken, které turisté rádi zapíjejí místním pivem Red Stripe. Více o jamajské gastronomii najdete v článku Jamajská gastronomie – koza na kari a kuřecí jerk.

Appleton Estate Rum Experience

V době, kdy jsem cestovala po Jamajce, byla továrna Appleton Estate zavřená, ale od začátku listopadu 2017 by měla být pro turisty opět otevřená. Dozvíte se tu nejen, jak se rum vyrábí, ale můžete také ochutnat jednotlivé druhy rumů.

YS Falls

Ještě před pár lety na tyto vodopády mnoho turistů nejezdilo. S tím je sice už konec, ale ještě pořád to není tak hrozné jako například Dunn’s falls. Od vstupu k areálu s bazénky a řekou vás zaveze traktor. Najdete zde i restauraci a mnoho pracovníků, kteří se starají o vaše bezpečí. Voda v řece je příjemně chladná, což je po teplém moři příjemnou změnou. Vodopády nejsou vysoké, zato je jich tu několik za sebou. Můžete si vybrat, kde do řeky vstoupíte a v některých místech můžete k vodopádům skákat ze zavěšené houpačky.

Negril beach

Jedna z nejoblíbenějších turistických destinací má také jednu z nejkrásnějších písečných pláží. Je úctyhodných 7 mil dlouhá, pokrytá bílým pískem a posetá palmami. Lze se vydat loďkou za šnorchlováním, ale krásné ryby můžete vidět i nedaleko pláže. Pokud se tedy neubytujete v resortu, uprostřed pláže.

Bird sanctuary

Před turisty skrytý ráj, kde můžete pozorovat a krmit nejrůznější ptáčky a dokonce i kolibříky červenozobé, kteří se vyskytují pouze na Jamajce. Podívejte se na video, jak samotné krmení kolibříku vypadá v článku Ptačí ráj v jamajské džungli.

Co si nechat ujít aneb turistické pasti

Rick’s cafe

Dle průvodců nejlepší místo k pozorování západu slunce. To byla pravda asi tak před 15 lety, momentálně bych vám spíš doporučila koupit si drink po cestě k útesům v obchodě a pozorovat západ slunce z jakéhokoli jiného místa.

Ocho Rios

Turistické město, kde zastavují velké zaoceánské lodě. Kromě supermarketů a restaurací tu nic speciálního nenajdete. Město je ideální v případě, pokud potřebujete doplnit zásoby, jinak doporučuji pokračovat dále na východ.

Dunn’s falls

Nejznámější vodopády Jamajky. Spíše než o přírodní krásu, jde o atrakci, kdy davy turistů se snaží sejít z kaskádovitého vodopádu dolů, po kluzkých kamenech. Platíte úplně za všechno – za vstup, za speciální obuv, za průvodce, za skřínku atd.

Celkový dojem

Jamajka je bezesporu nádherným ostrovem. Impozantní pobřeží, vysoké, zalesněné hory a dlouhé písečné pláže dělají z Jamajky ideální místo pro mnoho aktivit – od treků v horách, přes potápění a šnorchlování až ke gastroturismu. Také historie ostrova je zajímavá.

Co mě, jako solocestovatelku, na ostrově poněkud zklamalo byli místní obyvatelé. Nepotkala jsem mnoho usměvavých místních, kteří by se mi snažili pomoci, poradit nebo se zajímali odkud jsem a jak se mi na ostrově líbí.

Jediní, kdo se chtěli přátelit byli osamocení muži, kteří po zpozorování samotné ženy ihned nastoupí s otázkou, zdali s ní mohou být nejlepší kamarádi a jestli půjde k nim domů. Popřípadě, ať jim dá nějaké peníze.

Domnívám se, že v páru či ve skupince přátel by se na ostrově cestovalo snáze a příjemněji.

Populární filmy na Prima Zoom