5. února 2021 11:00

Hlavní hrdina Vetřelců dávnověku: Giorgio A. Tsoukalos aneb rozcuchaný tělocvikář z Řecka

Pokud sledujete seriál Vetřelci dávnověku, nemusíme vám představovat jednoho z jeho protagonistů Giorgia A. Tsoukalose. Co ale o rozcuchaném odborníkovi na mimozemšťany vlastně víme?

Podivný rozčepýřený muž s nevyslovitelným jménem, který vidí mimozemšťany za každým rohem – to je Giorgio A. Tsoukalos. Do té doby neznámý člověk, ze kterého udělali Vetřelci dávnověku hvězdu internetu. Parodovanou, posmívanou, ale slavnou…

Pokud sledujete Vetřelce dávnověku, měli byste o něm něco vědět. Není historikem, není fyzikem, není dokonce ani vědcem. Ale o mimozemšťanech a jejich údajném vlivu na lidstvo ví víc, než kdokoliv jiný. Je potomkem řeckých emigrantů, ale narodil se a vyrůstal hlavně ve Švýcarsku. Právě tam potkal tamního rodáka, legendárního záhadologa Ericha von Dänikena.

Podívejte se, jak se Tsoukalos a jeho nepřekonatelný rozcuch vyvíjely v čase:

Jak už jsme naznačili, Tsoukalos není žádný expert na dějiny. Vystudoval v USA, a to nepříliš prestižní univerzitu se zaměřením na sport a jeho marketing. Nikdy se tomuto oboru ale nevěnoval – byť většina jeho kritiků tvrdí, že většina jeho práce je jen a pouze marketing.

Vetřelci dávnověku, Tsoukalos a Däniken

Už od studií pracoval pro Dänikena, respektive pro jeho švýcarské muzeum. A protože se mu tam dařilo, stal se brzy jeho ředitelem. Muzeu vznešeně nazvanému Center for Ancient Astronaut Research šéfuje už víc než deset let. A protože je to chlapík snaživý a o záhadách opravdu leccos ví, podařilo se mu dostat se do mnoha televizních seriálů, mnohdy i značně prestižních. Objevil se v seriálech kanálů The Travel Channel, The History Channel, Sci-Fi Channel a dokonce i National Geographic Channel.

Okamžik jeho největší slávy ale nastal až roku 2010, kdy se stal jedním z producentů a poradců seriálu Ancient Aliens – Vetřelci dávnověku. Protože se pořad stal okamžitě hitem, stoupala i hvězda Tsoukalose. Jeho excentrický vzhled i radikální, často nepříliš podložené názory a svérázné vystupování vyvolaly samozřejmě i bouřlivou reakci na internetu, kde se stal terčem mnoha vtípků, memů a více či méně zdařilých napodobování.

Novou řadu dokumentu Vetřelci dávnověku můžete sledovat premiérově každý pátek večer a v repríze v pondělí odpoledne na Prima ZOOM.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom