9. září 2019 13:12

V Holešovicích bude unesen autobus

Jedná se o jednu z akčních ukázek práce záchranářů v rámci pátého ročníku Dnů IZS (Integrovaného záchranného systému), který se pro velký zájem letos poprvé koná celé dva dny.

V sobotu 14. září dojde na Výstavišti Praha k únosu autobusu s cestujícími. O jejich záchranu bude ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy bojovat Policie ČR spolu s hasiči. Jedná se o jednu z akčních ukázek práce záchranářů v rámci pátého ročníku Dnů IZS (Integrovaného záchranného systému), který se pro velký zájem letos poprvé koná celé dva dny. V pátek 13. proběhne „ochutnávka“ akce, hlavní program je pak směřován na sobotu 14. září. Dny IZS zaujmou účastníky všech věkových kategorií, od dětí po dospělé, a vstup je zdarma.

Dva dny plné akce

Kromě záchrany autobusu se mohou návštěvníci těšit na práci jízdní jednotky na koních, ukázky zásahů při haváriích, likvidaci nebezpečných látek nebo výcvik policejních psů. Chybět nebudou ani ukázky práce zvláštní jednotky Dopravního podniku hl. m. Prahy, která se specializuje na zásahy při nehodách.

V sobotu, která je hlavním dnem akce, se pak v poledne na Výstaviště sjede téměř stovka záchranářských vozů. K vidění bude nejmodernější technika hasičů, zdravotníků nebo armády ČR, představí se ale i historická vozidla. Návštěvníci budou mít možnost se se stroji seznámit zvenku i zevnitř.

V letošním roce se návštěvníci mohou navíc těšit na pomyslnou třešničku – ostrý zásah na tramvajové smyčce Výstaviště Holešovice, kdy bude kvůli vyproštění člověka třeba zdvihnout čelo vozu 8544. Zásah začne v sobotu od 19.00 hodin.

Týden hrdinů pro žáky škol

Celý předcházející týden bude paralelně probíhat bezpečnostní akce „Týden hrdinů“ pro děti ze základních a středních škol. Programy jsou přizpůsobeny dětem z prvního a druhého stupně základní školy. Pro studenty středních škol je v pátek připraven program „Nehodou to začíná“. Studenti se stanou přímými svědky simulované dopravní nehody a dostanou možnost přímo sledovat záchranáře v akci.

Více informací o akci najdete na vystavistepraha.eu.

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom