31. ledna 2020 11:47

Prima ZOOM slaví 7. narozeniny! Mezi dárky patří nové unikátní dokumentární filmy a seriály

Tematický kanál Prima ZOOM přináší už 7 let nejzajímavější dokumentární filmy a seriály ze světa i z domova.

Ve 14 rozmanitých tematických blocích diváci nacházejí pravidelně nejlepší dokumenty od světových produkčních společností v čele s BBC, National Geographic, Discovery a ZDF, ale i oblíbenou českou tvorbu. Celodenní share stanice v roce 2019 dosáhl 1,95 % v CS 15+ (meziroční nárůst o 0,16 p. b.). 62 % diváků tvoří muži.

V letošním roce uvede Prima ZOOM pokračování oblíbeného českého seriálu Utajené příběhy českých dějin, Srdcaři budou tentokrát na severu a odstartuje novinkový cestovatelský seriál o expedici Tatra kolem světa 2. Přesně v den svých narozenin, 1. února, zahájí vysílání v české premiéře přírodovědný seriál Sedm světů, jedna planeta z produkce BBC.

Lákavé dokumentární menu podle dramaturga Pavla Němce

A na co se diváci dokumentárního kanálu mohou letos ještě těšit? „Sedm světů, jedna planeta. Tak se jmenuje nový titul z dílny BBC, dlouho připravovaná sedmidílná sága a skutečný skvost mezi přírodními dokumenty. Dechberoucí, neuvěřitelné, a přece autentické záběry ze všech končin naší Země, které dalece předčí libovolnou trikovou podívanou, doprovází zasvěcený komentář Davida Attenborougha. Stěží bychom hledali vhodnější pořad pro oslavu letošních sedmých narozenin Prima ZOOM. Naše únorová nabídka je ale ještě mnohem pestřejší: od poetického celovečerního dokumentu Poslední iglú přes legendární cestopisnou sérii Anthony Bourdain: Neznámé končiny až po trilogii mapující Fascinující řeky. Zájemcům o historii neuniknou tituly jako Hitlerova říše: Poválečný plán, Americká 90. léta nebo již úspěšně odstartovaný cyklus Druhá světová válka: Bitvy o Evropu. A pak už se přiblíží březen a s ním další skvělé kousky jako Planety: Nové obzory nebo Rovník z výšky…,“ doplňuje k výročí Pavel Němec, dramaturg Prima ZOOM.

Nejoblíbenějšími tematickými bloky se v roce 2019 podle share v CS 15+ staly Zaostřeno na války, Fascinující příroda, Úchvatná říše zvířat a Po stopách historie. Nejsledovanějším pořadům dominovala historie v závěsu s přírodou.

Zvítězily Utajené příběhy českých dějin s dílem o Štěchovickém pokladu. Diváky také zajímala vzdálenější i novodobá ruská historie a dlouhodobě oblíbené téma druhé světové války. Nejúspěšnějším měsícem byl srpen (celodenní share 2,12 % v CS 15+).

Internetové stránky a sociální sítě Prima ZOOM

Rostoucí oblibu si také drží server www.prima-zoom.cz, který plnohodnotně doplňuje dokumentární kanál množstvím zajímavých článků, fotografií, videí, reportáží a soutěží. Rekordním měsícem pro web Prima ZOOM se stal loňský srpen, kdy jej navštívilo 837 669 reálných uživatelů (PC + mobil + tablet). Průměrně za loňský rok web navštívilo 579 455 RU měsíčně. Facebookový profil Prima ZOOM sleduje přes 750 000 fanoušků.

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni 13. 1. 2020, údaje za rok 2019

(red)

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom