23. dubna 2020 11:00

Kdo je Richard Quest? Slavný novinář vám na CNN Prima NEWS ukáže, že i ekonomický pořad může být zábavný

Na CNN Prima NEWS míří v české premiéře pořad Quest Means Business, který divákům ukáže, jak vydělat peníze a co s nimi udělat.

Uznávaný moderátor Richard Quest umí se svým nepřehlédnutelným úsměvem a otázkami k věci to, co málokdo – udělat pořad zaměřený na ekonomiku, který diváky neunudí, ale naopak skutečně baví.

Quest je zpravodajský matador s víc než třicetiletou kariérou v Británii a Spojených státech a jedna z nejvýraznějších tváří televize CNN. Do jeho pořadu pravidelně přijímají pozvání ministři financí, mezinárodní ekonomičtí činitelé či představitelé velkých světových firem. Kromě toho se věnuje i aktuálnímu zpravodajství či letectví. Podobná flexibilita je u vrcholných novinářů jeho úrovně nevídaná a pozoruhodná.

Richard Quest a jeho čeští hosté

Richard Quest se proslavil svým temperamentním vystupováním a dynamickým způsobem vedení rozhovorů. To z něj udělalo nepřehlédnutelnou osobnost světového formátu na poli ekonomického zpravodajství. Pravidelně vysílá ze summitů skupiny ekonomik G20 nebo Světového ekonomického fóra v Davosu.

Jeho hosty byli například bývalý šéf Světové banky Robert Zoellick či šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová. Do pořadu si zve i vysoké politické činitele, mezi nimiž nechyběl například tehdejší britský premiér David Cameron nebo v roce 2009 český předseda úřednické vlády Jan Fisher.

S tím mluvil hlavně o tehdejší ekonomické recesi a o tom, jak se s ní Česká republika vyrovnává. Fisher ale nebyl zdaleka jediným českým politikem u Richarda Questa. V roce 2012 přijal jeho pozvání i premiér Petr Nečas z ODS.

Ten odpovídal na dotěrné Questovy dotazy ohledně záchrany eurozóny, která se v tu dobu potýkala s vážnou ekonomickou krizí. Ve stejném roce pozvání Richarda Questa přijal i tehdejší český prezident Václav Klaus, se kterým se bavili o řešení krize a budoucnosti eurozóny i celé Evropské unie.

Richard Quest – právník, novinář a letecký nadšenec

Richard Quest se narodil v roce 1962 v anglickém Liverpoolu. Vystudoval práva a v roce 1983 složil advokátní zkoušky. Právničině se ale nakonec nevěnoval. Ve stejném roce ho přijali do veřejnoprávní BBC, kde se z pozice stážisty vypracoval až na rozhlasového ekonomického reportéra. Dlouhá léta byl poté zpravodajem z Wall Street.

Do CNN přišel v roce 2001, kde se od roku 2005 v pořadu CNN Business Traveller začal naplno věnovat své velké vášni – letadlům a cestování. Quest je totiž mimo jiné i odborníkem na letectví, které na CNN dlouhodobě pokrývá.

Byl také na palubě posledního letu ikonického Concordu a informoval svět o mnoha leteckých katastrofách. Napsal dokonce knihu o záhadném zmizení malajsijského Boeingu MH370, které v roce 2014 s napětím sledoval celý svět. Poslední let Concordem mimo jiné sám pokládá za jeden z nejsilnějších okamžiků své kariéry. „Ale kariéra není jen o takových věcech. Děláte ji tím, že jste ve zpravodajství konzistentní a informujete lidi stále stejně den za dnem,“ řekl Richard Quest před časem novinářům.

A přesně to dělá každý všední den ve svém pořadu Quest Means Business, který CNN vysílá od roku 2009. Na CNN Prima NEWS bude jeho show k vidění v české premiéře, a spolu s ní vás čeká i pořad Quest's World of Wonder, v němž slavný moderátor navštěvuje nejzajímavější místa na světě.

(red)

Představení celého multimediálního projektu CNN Prima NEWS najdete ve videu níže a na této webové stránce.

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom