6. října 2023 11:55

Kaddáfí si mladé sexuální otrokyně vybíral z davu, dívky ze své ochranky pravidelně znásilňoval

Od potupné smrti Muammara Kaddáfího rukou rebelů v říjnu 2011 se o „vůdci libyjské revoluce“ hodně napsalo a řeklo. Jednou z nejotřesnějších kapitol režimu, který v jedné z nejbohatších zemí severní Afriky vládl 42 let, je Kaddáfího zvrhlé chování k ženám.

Kaddáfí byl popraven vzbouřenci 20. října 2011 poté, co se několik měsíců ukrýval na venkově. Jeho režim zdaleka nesmetla jen tsunami demonstrací nespokojených obyvatel, kteří se podobně jako v dalších arabských zemích domáhali změny. Svou ruku k dílu přiložila i Severoatlantická aliance v čele s USA, která v březnu 2011 bombardovala a ostřelovala z lodí libyjské jednotky věrné Kaddáfímu a také strategické objekty v zemi.

Čtěte více: Poprava Saddáma Husajna: Irácký diktátor zrůdných činů nelitoval. Co řekl na rozsudek smrti?

Sexuální doupata v palácích

Po smrti excentrického plukovníka začaly vycházet najevo podrobnosti z jeho zvrhlého života. Kaddáfí si vydržoval početný harém žen a dívek, z nichž mnohé byly sotva starší 14 let. Plukovník si je vybíral na veřejných akcích a v posluchárnách škol. Podle britské BBC stačilo, aby se prošel kolem, pohladil vybranou dívku nebo ženu po hlavě a věci se daly do pohybu.

Během několika dnů Kaddáfího tajná policie takto označenou nebožačku unesla, zkontrolovala, zda netrpí nějakou sexuálně přenosnou nemocí, nutila ji po mnoho hodin sledovat pornografické filmy a pak ji předhodila vládci země. Ten ji nejprve znásilnil a poté zařadil do svého početného harému tvořeného stovkami sexuálních otrokyň.

To byl ale ten šťastnější případ. Stávalo se, že dívka byla po absolvování sexuálních hrátek s Kaddáfím zraněna tak, že se jí plukovníkova policie raději zbavila. Bezvládná těla pak končila na skládkách odpadu nebo na opuštěných staveništích. Aby zmizení dívky nevyvolávalo zbytečné otázky, nechal Kaddáfí často zlikvidovat celou její rodinu. O těchto praktikách informovala světová média už v roce 2014 na základě svědectví v dokumentu natočeném britskou BBC.

Ke svým zvrhlým praktikám měl Kaddáfí ve svých početných palácích k dispozici několik tajných sexuálních doupat, jedno z nich bylo dokonce ukryté přímo na půdě univerzity v Tripolisu. Typicky šlo o jednoduché pokoje zařízené ve stylu 70. let, vybavené dvoulůžkem a vířivkou.

Dívčí komando

Řádění šíleného libyjského despoty se nevyhnulo ani jeho slavné dívčí ochrance. Kaddáfí se krásnými mladými ženami obklopoval po celá desetiletí. Oblečeny do přiléhavých vojenských uniforem, s pěstěnými nehty a perfektně zastřiženými vlasy byly nejen půvabné, ale hlavně připravené okamžitě střílet. Nikoho tehdy nenapadlo, že spíše než o ochranku jde o oddíl zneužívaných prostitutek.

Mnohé z těchto více než 400 žen, které přitahovaly pozornost, kamkoliv je při svých cestách Kaddáfí vzal, byly totiž pravidelně znásilňovány a často nuceny sledovat krvavé popravy. Dívky přitom musely hlasitě jásat a nesměly projevit žádnou lítost.

Své oponenty Kaddáfí nejen vraždil, ale také zamrazoval. Mnohá těla si nechával uložená v mrazicích boxech a pravidelně se jimi kochal. Nepřekvapí, že když povstalci jeho bezvládnou mrtvolu vláčeli za autem po ulici, nikdo ho nelitoval…

Zdroj: Daily Mail / BBC

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom