V Malajsii našli podivného tvora. Co to natočila kamera?

Lesní dělníci našli na mýtině zvláštního holého tvora, který nevypadá jako cokoliv známého. A dokonce ho nafilmovali na mobilní telefon...

Na ostrově Borneo se lesní dělníci setkali poslední lednový den s tvorem, kterého nikdy předtím nespatřili. Na lesní mýtinu proti nim vyběhlo holé, poměrně velké, ale současně hubené zvíře. Takhle nevypadá nic, co na Borneu žije.

Podle svědectví dělníků na ně tvor dokonce zaútočil, ale pak se zjevně vyčerpané zvíře stáhlo k vodě. Dělníci ho potom zahnali zpět do lesa, z něhož už se nevynořil.

Podívejte se na video, pod ním se dozvíte, jaký tvor to byl...

Přestože pro dělníky byl tvor záhadou, oslovení biologové už s identifikací tvora neměli sebemenší problém. Hned na první pohled dokázali rozpoznat, že jde o medvěda malajského, jemuž se dříve říkalo také medvěd bornejský.

Tento ohrožený druh medvěda je velmi malý – měří v kohoutku kolem 70 centimetrů. Tento exemplář přišel z neznámých příčin o srst, pravděpodobně kvůli nějaké kožní chorobě, anebo mohl být prostě zesláblý. To je nejpravděpodobnější verze, v posledních letech se totiž tento druh medvěda potýká s úbytkem svého přirozeného životního prostředí – důsledkem je nedostatek potravy.

Text: RD

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom