Velká zpráva o UFO je venku. Američané museli přiznat, co přesně vědí o létajících talířích

Vůbec poprvé americká administrativa přiznala, že se ve vzdušném prostoru vyskytují neidentifikovatelné jevy. A je jich víc, než se tvrdilo.

Přiznání americké vlády, že nedokáže vysvětlit 143 ze 144 případů neidentifikovaných létajících objektů hlášených vojenskými piloty, svým způsobem zklamalo zastánce i odpůrce existence UFO. Pro ty první to měl být okamžik, kdy se Akta X konečně stanou realitou, pro ty druhé pak měly pokročilé technologie a analytické schopnosti Pentagonu existenci UFO konečně vyvrátit. Nestalo se ani jedno.

„V omezeném počtu incidentů se údajně zdálo, že nevysvětlitelný vzdušný jev vykazuje neobvyklé letové vlastnosti. Tato pozorování mohou být výsledkem chyb senzorů, zmatení nebo nesprávného vnímání ze strany pozorovatele a vyžadují další důkladnou analýzu," uvádí se ve zprávě. Z jediného spolehlivě objasněného „UFO“ se nakonec vyklubal velký splasklý balon.

Neobvyklé pohybové vzorce

Podle zprávy bylo hlášeno 18 incidentů, při kterých byly pozorovány neidentifikovatelné vzdušné jevy vykazující „neobvyklé pohybové vzorce nebo letové vlastnosti“ včetně pohonu nebo jiné technologie, která nebyla zjevná a mohla být pokročilá. Z celkových 144 zaznamenaných případů jich 11 mělo blízko k záměně s jinými vojenskými letadly.

Zpráva také uvádí, že některé neidentifikovatelné vzdušné jevy zůstaly stát ve větru, pohybovaly se proti větru, prudce manévrovaly nebo se pohybovaly značnou rychlostí bez viditelných pohonných prostředků. „V malém počtu případů systémy vojenských letadel při pozorování těchto jevů zpracovávaly vysokofrekvenční energii,“ uvádí se ve zprávě.

Takto zachytili setkání s neidentifikovatelným předmětem piloti amerického námořnictva:

Žádní mimozemšťané?

Opatrný úřednický tón devítistránkové zprávy nevyvolává pochyby – pokud by snad někdo očekával, že vláda USA vezme na milost pojmy jako „mimozemšťané“ nebo alespoň připustí mimozemské vysvětlení desítek pozorování UFO uskutečněných v letech 2004–2021, bude nutně zklamán. Pouze se dozví, že většina těchto jevů překonává existující prostředky, kterými momentálně vláda USA pro identifikaci obdobných vzdušných fenoménů disponuje.

Dlouho očekávanou zprávu o setkáních s nevysvětlitelnými vzdušnými jevy z celého světa muselo americké ministerstvo obrany zveřejnit v souladu s opatřením podepsaným ještě bývalým prezidentem USA Donaldem Trumpem, a to do konce června 2021.

Pozorování je mnohem více, než bylo zveřejněno

Americká administrativa se dostala pod velký tlak v momentě, kdy na veřejnost unikla tři videa zachycující setkání pilotů námořního letectva s neidentifikovatelnými vzdušnými objekty. V únoru 2021 nakonec americké ministerstvo obrany videa odtajnilo a oficiálně tak potvrdilo jejich existenci.

V dubnu 2021 pak bývalý ředitel amerických tajných služeb (DNI) v Trumpově administrativě a také bývalý kongresman za stát Texas John Ratcliffe přiznal, že pozorování neidentifikovatelných létajících objektů, tedy UFO, zaznamenaných americkými vojenskými piloty (a satelity) jsou mnohem častější, než se veřejnost domnívá. „Upřímně řečeno, pozorování je mnohem více, než bylo zveřejněno,“ přiznal Ratcliffe v televizi Fox News.

Takhle pro agenturu Reuters vzpomíná na setkání s UFO v roce 2004 jedna z přímých účastnic, nadporučík ve výslužbě Alex Dietrichová:

Hrozba pro vojenské a civilní piloty

Okamžitě se vyrojilo množství spekulací o původu pozorovaných objektů od kosmických lodí, přes pokročilé nepřátelské bojové a výzvědné prostředky až po výsledky tajných projektů Pentagonu. Na počátku června pak americká televizní stanice NBC citovala vysoce postaveného představitele americké administrativy, podle něhož připravovaná zpráva měla konstatovat, že na videích nejsou zachyceny žádné známé produkty patřící USA.

Zpráva Pentagonu zveřejněná před koncem června 2021 pak nakonec především požaduje sběr dalších dat o neidentifikovatelných vzdušných jevech s tím, že mohou představovat hrozbu pro vojenské i civilní piloty a také ohrožovat národní bezpečnost Spojených států.

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom