9. února 2024 14:20

Záhadné UFO popřelo fyzikální zákony. Unikátní videonahrávka přináší spoustu otázek

Vetřelci dávnověku S14 (14) – UFO z Chile

Fenomén UFO (nověji UAP) často naráží na skepsi, zejména i díky tomu, že když už je pořízen záznam, zpravidla se nejedná o nejvyšší kvalitu. Případ jednoho podivného objektu nicméně dokazuje, že ani nejmodernější technologie někdy nemusí odhalit skutečnost.

Zvláštní a dodnes nevysvětlená událost se odehrála 11. listopadu 2014 v Chile. Dvojice důstojníků chilského námořnictva prováděla rutinní let helikoptérou, když ve vzdálenosti 55 km spatřila něco, co se vznášelo ve výšce 1 400 metrů. Objekt byl oválného tvaru a zvláštně se pohyboval.

Čtěte také: UFO nás na základně trápilo roky. Nešlo to vysvětlit, tvrdí americký voják o záhadné „medúze“

Popírání fyziky

Piloti zkusili navázat kontakt, nikdo jim však neodpovídal. Okamžitě kontaktovali radarové stanoviště, na obou radarech však byla vidět pouze helikoptéra. Než bylo rozhodnuto, co bude dál, objekt dvakrát vypustil nějaký plyn nebo palivo a náhle zmizel. Naštěstí posádka natáčela objekt infračervenou kamerou, díky čemuž vznikl devítiminutový záznam.

Záznam však příliš odpovědí nepřinesl, nejmodernější technika přidala k celé věci paradoxně více otazníků. Proč ani kvalitním zařízením zajištěný záznam nedává smysl, uvidíte v pořadu Vetřelci dávnověku na Prima ZOOM, kde se k záznamu vyjadřuje astrofyzik Travis Taylor:

„Nejsou na tom žádné další struktury, měli bychom vidět křídla, čumák, víc než jen trysky. Když se díváte na letadlo infračervenou kamerou, vidíte strukturu, protože je horké, kvůli fyzice je motor horký,“ vysvětluje udivený vědec. „Očividně tu věc obklopuje studený vzduch, což nedává smysl. Ta věc je horká, a pak najednou zchladne.“

Video popírající fyzikální zákony po dva roky zkoumala organizace CEFAA, která shromáždila odborníky ze všech myslitelných oborů za účelem objasňování fenoménu UFO. V tomto případě se však nepodařilo přinést žádné jasné odpovědi, a třebaže postupně vyloučili dron, meteorologický balon, objekty sousedních vlád nebo vesmírné „smetí“ a spolehlivě určili, co to nebylo, pravděpodobně se nikdy nedozvíme, co to bylo.

Zdroje: ESO/Charlotte Observer

Filip Šula

Redaktor FTV Prima, Prima ZOOM

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom