Heydrich uzavřel smlouvu s ďáblem. Způsob jeho smrti prozradila astrologie
27. května 1942 krátce po půl jedenácté dopoledne zaútočili v Praze-Libni dva muži na projíždějící automobil zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Útočníky byli Jan Kubiš a Jozef Gabčík, českoslovenští vojáci vycvičení ve Velké Británii. Do Protektorátu Čechy a Morava seskočili s jasným posláním – zlikvidovat druhého muže Říše, řezníka z Prahy Reinharda Heydricha.
Víme, jak Reinhard Heydrich vypadal, známe všechno o jeho krutých skutcích, které za svůj relativně krátký život napáchal, známe podrobnosti i z jeho soukromého života. Víme však, jaký byl doopravdy? Jaké byly jeho motivace, skryté touhy a přání? Nahlédnout do jeho duše lze pozoruhodným způsobem, známe totiž jeho přesné datum narození, a tedy i jeho horoskop.
Reinhard Heydrich se narodil 7. března 1904 v 15:00 v Halle nad Sálou do rodiny hudebního skladatele a operního pěvce Richarda Heydricha. Narodil se v ne zrovna jednoduchém znamení Ryb. Ryby jsou dvanáctým, posledním znamením zvěrokruhu. Podle tradičního astrologického výkladu symbolizují tušení hlubin duše, dar ztotožnění, inspirace, vnímavosti a mediálních schopností, ale také zmatení, chaosu, duševního neklidu a neschopnosti rozlišovat.
Heydrich (zcela vpravo) žil v permanentním tlaku Zdroj: Profimedia.cz
Moudrost tohoto znamení spočívá v talentu ponořit se do nitra propasti, tedy do temné oblasti nevědomí a vynést z ní duchovní poklady. Rubem této schopnosti je strach z iracionality, který u svých zrozenců vyvolává zcela opačné chování. Kreativita a fantazie jsou vystřídány posedlostí logickou přesností, prudkým odmítáním každého romantického vznětu. Ve výsledku vede k pocitu osamělosti a vyloučení. Osamělý byl i malý Reinhard, neměl kamarády a spolužáci se mu prý posmívali pro vysoký mečivý hlas.
Zranitelný milovník hudby i pyšný král
Znamení Ryb je měkké, citlivé, poddajné. Charakteristická poddajnost Ryb však ze svých zrozenců občas dělá nebezpečné dravce. Stojí za tím jejich snaha skrýt svoji výjimečnou zranitelnost a jemnost. Nasadí si masku tvrdosti, krutosti, bezcitnosti.
U Heydricha tato „krycí“ tendence byla posilována i jeho ascendentem v královském znamení Lva. Ascendent v astrologii ukazuje na naši masku, kterou si nasazujeme před svým okolím. Demonstruje způsob, jakým chceme, aby nás ostatní vnímali. Heydrich s ascendentem ve Lvu chtěl, aby nikdo nepochyboval, že je král – pyšný, autoritativní, arogantní, mocný. Ascendent ve Lvu vyhledává potlesk, obdiv a slávu. Může se chovat i výstředně.
Heydrich o sobě pochyboval Zdroj: Profimedia.cz
V této souvislosti stojí za zmínku, že Heydrich nastupoval de iure do úřadu zastupujícího říšského protektora 28. září 1941 v den svátku sv. Václava patrona českého státu. S pýchou a zřetelnou arogancí dával českému národu najevo, kdo je v jejich zemi pravým pánem.
Sluneční znamení se ale vždy nějakým způsobem projeví, často v kritických nebo soukromých situacích. Heydrich po svém otci – mimochodem otce v horoskopu symbolizuje právě Slunce – podědil lásku k hudbě. Ve volném čase hrál na housle.
Smlouva s ďáblem
V Heydrichově osobním horoskopu je Slunce v Rybách umístěné v 8. domě pod kvadrátem Pluta z 11. domu. Tato konstelace v tradiční astrologii vypovídá o zrozencově posedlosti, neustálém posilování vůle, touze po hlubších a stále intenzivnějších prožitcích. Mluví o touze po moci, kvůli které je jedinec schopný upsat duši ďáblu. Symbolizuje jeho zájem o hluboká mysteria života a otázky smrti, v případě Heydricha posilované i utopistickými či reformátorskými teoriemi. (Reinhard Heydrich v lednu 1942 předsedal konferenci ve Wannsee, na které bylo dohodnuto usmrcení milionů lidí židovské národnosti ve vyhlazovacích táborech.)
Křižovatka, ve které byl spáchán atentát na Heydricha Zdroj: Profimedia.cz
Kvadrát Pluta na Slunce v horoskopu navíc posiluje prudkost, panovačnost a posedlost touhou vnucovat ostatním svoji vůli. Zrozenec je po celý život konfrontován s otázkami moci a bezmoci. Síla v jeho podání znamená právo. Paradoxem postavení poškozeného Slunce v 8. domě je jakási zvrácená nesmrtelnost, chcete-li proslavení se zlem.
Odvážný bojovník i masochista
Dominantní postavení v horoskopu Heydricha má i bojová planeta Mars ve znamení Berana, která je vládcem MC (nejvyšší bod osobního horoskopu symbolizující zrozencův životní cíl). Mars v mužském horoskopu charakterizuje schopnost jedince jednat, jeho základní mužskou fyzickou energii. V Beranu je v silném, výrazném postavení. Dá se předpokládat, že Heydrich vyhledával fyzický pohyb, sport (byl vášnivý šermíř a lyžař), vrhal se do odvážných soubojů a toužil v nich vyhrávat. Byl odvážný a pohrdal nebezpečím. (V letech 1939–1941 byl Heydrich rezervním stíhacím pilotem Luftwaffe, podnikl několik bojových letů. Poté,co byl sestřelen nad nepřátelským územím a několik dnů nezvěstný, Hitler mu zakázal lítat.)
Silný Mars v Beranu v kombinaci se slunečním znamením Ryb utváří rozporuplnou a citově trýzněnou osobnost, žijící v jakémsi masochistickém tlaku, kdy jedinec neustále přehodnocuje svá konání a vzněty silné emocionality. Vášnivost je u Heydricha posilována i umístěním Luny v intenzivním znamení Štíra, které naděluje nejen silné emoce, schopnost prožívat věci na život a na smrt, ale také vnitřní zranitelnost a pomstychtivost. Tato Luna nikomu nic neodpouští, na křivdy nezapomíná a nedá se na ni zapůsobit žádnou laskavostí.
Bezcitnost, odhodlanost, houževnatost, vytrvalost podtrhuje i umístění Venuše ve Vodnáři v konjunkci s planetou Saturna a pod trigonem Pluta.
Osudová T-kvadratura
Posledním velmi výrazným prvkem horoskopu je tzv. T-kvadratura mezi planetami Jupiter, Uran a Neptun. Symbolizuje nevypočitatelnost, sklony k přehánění, velikášství, které se jedinec snaží ospravedlnit jakýmsi vyšším posláním, nesmrtelnou ideou. V době atentátu byla tato základní konstelace v Heydrichově horoskopu aktivována tranzitujícím Neptunem vládcem znamení Ryb a Heydrichova Slunce. Přeloženo z astrologické řeči – velký sen se rozplývá, nastává pomalý pád. Planeta Neptun je v radixovém postavení vládcem 8. domu – domu smrti – a naznačuje, že Reinhard Heydrich zemře na následky otravy, utonutím nebo z nejasných příčin či podivných okolností.
Po atentátu byl Heydrich převezen do nemocnice Na Bulovce, kde byl operován. Po operaci se úspěšně zotavoval, pak se však objevily nečekané komplikace, na jejichž následky 4. června 1942 zemřel. Smrt nastala následkem poškození životně důležitých orgánů bakteriemi, případně jejich jedy. Ty byly do těla zavlečeny střelným poraněním výbušninou. Podle pitevního protokolu zveřejněného českými historiky v roce 2004 však přesná příčina smrti nebyla zjištěna, při pitvě nebyl nalezen žádný zánět.
ZDROJ: Vojenský historický ústav; Špůrek, M: Encyklopedie západní astrologie