V místě opředeném záhadami mizí lodě i letadla. Letce, který z něj unikl, dostihla tragédie později
Mýty Největší záhady lidstva – Lindberg
Cesta bermudským trojúhelníkem může být dost napínavý zážitek. Své o tom věděl i slavný letec Charles Lindbergh.
Bermudský trojúhelník je místo stejně lákavé jako obávané. Leží mezi Miami na Floridě, Portorikem a Bermudami na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku. Oblast je v horším případě známá častým mizením lodí a letadel, v lepším případě pak nevysvětlitelně obtížnými podmínkami pro navigaci. Ve světle jiných událostí mohl podle dokumentu Mýty: Největší záhady lidstva, který Prima ZOOM vysílá každé úterý večer, o velkém štěstí hovořit legendární letec Charles Lindbergh.
Oblast bermudského trojúhelníku Zdroj: iStock
Lindbergh cestoval 13. února 1928 z kubánské Havany do St. Louis v Missouri, během letu nad Floridským průlivem jej však postihly hodně nepříjemné potíže. Podle zápisů v jeho deníku přestaly v letounu fungovat oba kompasy, střelka jednoho z nich se dokonce otáčela bez zastavení. Lindbergh se nemohl zorientovat ani podle hvězd, jelikož skrze hustý mlžný opar žádné neviděl. Nakonec před sebou přece jen zahlédl pevnou zem a střelka kompasu se přestala otáčet – byl u bahamských ostrovů, 500 km mimo kurz.
Tragická dohra
Lindberghovi se tehdy nic nestalo, tragický životní zážitek ho však potkal o něco později. Jeho prvorozený roční syn Charles III. se totiž 1. března 1932 stal obětí únosu a po dlouhém vyjednávání s únosci (a mediálně sledovaném pátrání) byl nalezen mrtvý. Případ do jisté míry posloužil jako podklad pro známý detektivní román Vražda v Orient expresu od Agathy Christie.
Zdroj: Wikipedie