Jižní část Etiopie nabízí týmu Tatra kolem světa 2 spoustu nevšedních zážitků

V minulých sedmi dnech se posádka TKS2 přesunula z východní části Etiopie na jih. Zde zažila několik příjemných setkání s místními obyvateli ve vesničkách, nevyhnula se však ani nepříjemným situacím ve městech. Po zaparkování u silnice se okolo auta pravidelně sbíhá spousta lidí a dětí, které se různě věší na auto, pokřikují „faranji”, což znamená bělochu a vyžadují peníze.

Trajda všem na palubě připravila další zkoušku odolnosti v podobě prořízlé pneumatiky. „Vzhledem k tomu, že jsme se pohybovali po nezpevněné silnici se spoustou kamení, vznikl boční průraz, který jsme nebyli na místě schopni opravit”, popisuje nastalou situaci Marek Pecha, který patří do technické části týmu. Přistoupilo se tedy k variantě pneumatiku vyměnit. Pozitivní zážitky však převažují nad těmi negativními, na čem se všichni bez zaváhání shodují.

Mezi jeden z těch pozitivních patří návštěva Doho Logde, což je areál s přírodními horkými prameny. Po dnech bez odpočinku posádka usoudila, že by nebylo špatné dát si pár hodin klidu v horké vodě s výhledem na jezero s hrochy. Čas zde ubíhá jako voda a lusknutím prstů se kola Trajdy pohybují okolo vesničky Arbore, která je nejjižnější vesnicí, kterou členové TKS2 doposud navštívili. Navštěvují také jednu vesnici z kmene Konso, která ve většině probouzí nepopsatelné emoce.

Děti zde jsou ušmudlané a šťastné, členové k nim přistupují s pokorou a děti k nim také. Doposud totiž od dětí slyšeli většinou „money money”. V této vesnici toto slovní spojení neslyšeli ani jednou. „Pro mě děti v této vesnici byly nejméně zkažené, cítil jsem se tam velmi dobře. Moc se mi líbilo, že nás děti provázely po celé vesnici, snažily se nám ukázat každé zákoutí. Pokud si pamatuji správně, ve vesnici je okolo 5000 tisíc lidí, kteří se snaží udržovat a obhospodařovat půdu, jsou naprosto soběstační,” s úsměvem na rtech vypráví Tomáš Bílek.

Oblast Konso je typická svými terasovitými svahy, které jsou více než 600 let staré. Každé ráno se posádka s úsměvem na rtech probouzí na jiném místě této krásné krajiny, za sebou má dokonce i první déšť. Komfort spánku je zaručený ve stanech od Domov na kolech s matracemi Tropico, a tak je stále dostatek energie na poznávání afrického kontinentu.

Za tým TKS2, Tereza Flesarová

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom