Expedice Tatra kolem světa 2 je v polovině části africké etapy

Druhý rok cestovatelského projektu Tatra kolem světa 2 odstartoval 3. března 2021 z Afrického rohu a během pěti měsíců bylo již navštíveno šest zemí z plánovaných deseti. Doposud kola expedičního vozu pojmenovaného Trajda projela v Džibuti, Etiopii, Keni, Ugandě, Tanzanii a aktuálně se nachází v Zambii, v zemi nejen Viktoriiných vodopádů.

I přes četné komplikace spojené nejen s Covidovou pandemií se organizátorům daří plnit cíle, které byly před startem stanoveny. Patří mezi ně například i hledání českých stop ve světě. Během africké části expedice cestovatelé zavítali do několika neziskových organizací, které jsou provozovány nebo podporovány Čechy žijícími v zahraničí. Stejně tak se během cesty vysazují pamětní stromy a prezentuje se Česká republika, o které ne všichni mají povědomí. Když o ní ale ví, je to zejména díky fotbalu.

Mimo to v letošním roce vzniká nový pořad, a to Podcast: aneb povídání na cestě, který bude mít svou premiéru v neděli 25. července 2021. V tomto, pro TKS2, novém formátu se diváci dozví mnohému dalšímu ze zákulisí cestovatelů, expedičního vozu, realizace projektu, ale stejně tak se budou sdílet i příběhy již zmíněných Čechů žijících v zahraničí, poznatky členů týmu, kteří se připojují na palubu expedičního vozu a nebudou chybět ani výpovědi místních lidí a dalších cestovatelů, se kterými se TKS2 na cestě setkává.

Po zhruba polovině části africké etapy přichází na řadu delší plánovaná servisní zastávka. Během té doby se k posádce opět připojí technická část týmu a bude se nejen servisovat vůz, ale také se zaměří na zprovoznění sledovacího zařízení od KPCS, na což se těší jak organizátoři, tak i široké publikum projektu.

V pomyslné druhé části letošního putování Afrikou se tým vydá dále do Zimbabwe, Jihoafrické republiky, Botswany a Namibie. Koncem roku bude expediční vůz poslán lodí na další kontinent, a to do Jižní Ameriky.

Více informací nejdete na webu www.TatraKolemSveta2.cz

Za tým TKS2, Kateřina Božková

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom