Druhá etapa expedice TKS2 startuje za účasti Stanislava Synka, člena výpravy Tatra kolem světa (1987–1990)

Po zhruba dvou týdnech kontrol a drobných oprav expedičního speciálu na tatrováckém podvozku se výprava Tatra kolem světa 2 (TKS2) vydává poznávat africký kontinent. První část cesty povede z Džibutska do sousední Etiopie a společně ji absolvuje třináctičlenný tým včetně patrona TKS2 Stanislava Synka (83 let), člena celé stejnojmenné výpravy z konce 80. let.

„Už během příprav v roce 2019 jsme s panem Synkem mluvili o jeho připojení se na palubu. Původně se k nám měl připojit loni, a to na část cesty po Mongolsku. Kvůli omezením spojených s covidem se naše plány musely pozměnit. Určitě mám velkou radost za připojení se pana Synka na první africkou část výpravy TKS2,“ komentuje přílet Stanislava Synka Marek Havlíček, zakladatel TKS2 a dodává: „Pan Synek je cestovatel tělem i duší, ve svém věku je stále aktivním dobrodruhem, a když to podmínky dovolí, jezdí svým osobním autem na několikadenní výlety, třeba do hor. Myslím, že většina z nás by chtěla být v jeho věku alespoň z poloviny tak vitální, jako je on.“

Poslední skupina cestovatelů se k týmu připojila v úterý 2. března, a to již zmíněný Stanislav Synek, Radim Malota z Tatra Trucks, a. s., Libor Pergl, Zdeněk Vavroš a Martin Koutný – kluci, kteří svou účastí podpořili realizaci tohoto cestovatelského projektu. Úterní den se nesl v seznamovacím duchu, kdy se tým během večerní porady společně lépe seznámil a ujasnily se role. Každý člověk na palubě expedičáku zvaného Trajda dostává na starost nějakou činnost, funkci. Týmová práce během expedice je její nedílnou součástí.

Ve středu 3. března ve 12:02 (džibutského času 14:02) proběhne slavnostní start této druhé etapy, během níž je v plánu jet po východním pobřeží Afriky s odbočkou na jihozápadní pobřeží kontinentu. Vyráží se z Džibutska do Etiopie, Keni, Ugandy, Tanzanie, Malawi, a následně do Zambie, Zimbabwe, Jihoafrické republiky, Botswany a do Namibie. Letošní cesta by měla skončit ve druhé polovině prosince, a to přesunem T815 do Jižní Ameriky.

Za tým TKS2, Kateřina Božková

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom