Kronplatz – pohodové lyžování, sluneční terasy a báječné jídlo

V zimě trávím na horách každou volnou chvilku. Nejprve jsem propadla lyžování, poté snowboardingu, telemarkům a ze sjezdovky jsem se pomalu přesunula do volného terénu. Do toho mě strašně baví chodit na skialpy, a podlehla jsem i lezení v ledu, které jsem si párkrát vyzkoušela. Mám ráda střediska, kde mohu dělat všechny aktivity, které mi přináší potěšení. Dneska se zaměřím na jihotyrolský Kronplatz.

Co od Kronplatzu čekat?

Ski resort Kronplatz leží v nádherném údolí Pustertal. Nabízí dlouhé široké sjezdovky a moderní zasněžovací systémy, díky kterým se zde lyžuje již od konce listopadu do druhé půlky dubna.

Kronplatz je obklopen vysokými horami a krásnou přírodou, která vás nadchne, stejně jako místní gastronomie. Zapomeňte na dietu a užijte si tyrolských specialit, na které budete vzpomínat ještě dlouho po návratu. Ačkoli jsem byla na Kronplatze již před několika lety, dodnes si pamatuju, jak nám můj tehdy vegetariánsky založený bratr ujídal v nestřežených chvílích špek. Tím asi i pomalu ukončil své přesvědčení o tom, že jíst maso je špatné.

Sjezdové lyžování, snowboarding, telemark

Kronplatz nabízí terény pro každého. Nejvíce (44 %) je sjezdovek modrých, dále červených (35 %) a nakonec černých. Pokud patříte mezi výborné lyžaře, určitě si užijete náročné sjezdy Sylvester a Hernegg.

Pokud jedete na dovolenou s dětmi, můžete využít dětského parku, milovníci skokánků a překážek ve snowparku ocení místní freestylepark.

Skialpy

Chcete-li uniknout před moderním, rušným střediskem, vyrazte na skialpy.

Kousek za obcí San Vigilio nechte auto na parkovišti u chaty Pederü a vydejte se směrem na Monte Castello (2 760 m) nebo Cima Dieci (3 026 m). Panoramatické výhledy na vás čekají v údolí Valle di Casies-Gsieser Tal. Pokud patříte mezi zkušené skialpinisty, naplánujte si trasu vysoko v horách v oblasti Valle Anterselva-Antholzertal.

Běžky

Běžeckých okruhů je v oblasti Valle di Casies celkově deset a představují 40 kilometrů tratí různých obtížností. Jejich délka se pohybuje mezi 2 km až 24 km. Tratě vedou pohádkovou zimní krajinou, přes zasněžená pole, hustými lesy a kolem pitoreskních statků. Můžete se dostat až do Tesido-Taisten a Monguelfo-Welsberg, kde se tratě napojují na oblast Val Pusteria Marathon Trail.

Lezení v ledu

Mezi nejoblíbenější oblasti patří Valle Aurina-Ahrntal a Campo Tures-Sand v Taufers. Během léta zde najdete suprové lezení a v zimě můžete potrénovat lezení v ledu. Pokud v tomto sportu nejste zkušení, můžete si najmout instruktora.

Nejlepší zimní akce

Lyžařské středisko nelení a během sezóny pořádá několik zajímavých akcí. Na vánočních trzích v Brunecku můžete ochutnat místní svařák a zakoupit produkty lokálních výrobců a farmářů. V oblasti se také pořádá světový pohár v biatlonu a mezinárodní snowfestival, při kterém umělci tvoří sochy ze sněhu a ledu. Kronplatz je také místem, kde se jezdí FIS Světový a Evropský pohár.

Jako bývalá beach volejbalistka nesmím zapomenout na snow volejbal. Turnaj se pořádá každoročně a sjíždí se na něj kvalitní hráči z celého světa. Pravidla hry jsou stejná jako u plážového volejbalu, jen se místo na písku, hraje na sněhu.

Konec sezóny, plný sluníčka a dobré nálady oslavte na Locknfestu, kde se můžete těšit na koncerty a famózní sjezd na čemkoli s dojezdem do jezírka.

Kde se ubytovat?

Ubytovacích možností je kolem Kronplatzu několik. Nejspíše budete hledat kolem měst Bruneck, Olang, Plan de Corones, St. Vigil. Záleží na tom, zdali hledáte kvalitní a pohodlný hotel nebo nějakou levnější variantu. Čím blíže budete nástupním lanovkám, tím budou pochopitelně ceny vyšší.

Pokud si chcete užít komfortu a hledáte klidný hotel s moderním designem a domácí atmosférou, vyzkoušejte Gourmet and Boutique Hotel Tanzer.

Závěr a celkový dojem

Kronplatz je ideální pro všechny, kteří milují zimní sporty a hledají kvalitní ski areál s moderním zázemím. Nejméně lidí sem zavítá v začátcích a na konci sezóny, což je ideální doba pro návštěvu střediska.

Pokud se rozhodnete jet na Kronplatz v hlavní sezóně, také nebudete litovat. Místní lanovky dokáží přepravit až 71200 osob za hodinu, takže žádného dlouhého čekání se obávat nemusíte.

Skiareál nabízí terény pro všechny výkonnostní skupiny, takže je ideálním střediskem také pro rodinou dovolenou.

A pokud hledáte ucelé informace o tomto místě, určitě je najdete na www.kamkam.eu.

Populární filmy na Prima Zoom