Zemřel herec Paul Ritter, představitel Ďatlova ze seriálu Černobyl

Ve věku 55 let zemřel britský herec Paul Ritter.

Not great, not terrible. Nezapomenutelnou větu zosobňující zoufalost vedení Černobylské jaderné elektrárny V. I. Lenina krátce po její havárii 26. dubna 1986 pronesl technik Anatolij Ďatlov v seriálové minisérii Černobyl. Jeho představitel, britský herec Paul Ritter, nečekaně zemřel ve věku 55 let.

O tom, že Ritter dlouhou dobu zápasil s vážnou nemocí, veřejnost až do jeho skonu na Velikonoční pondělí 5. dubna 2021 nic netušila. Ritter měl nádor na mozku, úmrtí potvrdil jeho agent. Naproti tomu jeho seriálová postava, zástupce hlavního inženýra jaderné elektrárny Černobyl Anatolij Ďatlov, zemřel na infarkt v roce 1995.

Kariéra Paula Rittera samozřejmě nezahrnovala jen Černobyl. Od půlky devadesátých let se objevil v desítkách rolí, přičemž jste ho mohli vidět i v bondovce Quantum of Solace nebo v šestém filmu s Harrym Potterem, v němž se ujal malé role kouzelníka Eldreda Worplea. Jeho posledním celovečerním projektem bude Operation Mincemeat, válečný film, v němž si zahrál po boku Colina Firtha.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom