17. listopadu 2016 06:00

Výstava vítězných snímků CZECH PRESS PHOTO bude opět na Staroměstské radnici

Výstava CZECH PRESS PHOTO 2016, která bude bude otevřena pro veřejnost od 22. listopadu do 31. ledna příštího roku, představí v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze ty nejlepší snímky a videa z letošního ročníku soutěže.

Letos soutěžící mohli snímky přihlásit do dvou nových kategorií: Problémy dnešní doby a Lifestyle. Samostatně u video sekce to byla kategorie Investigation. Porota odděleně hodnotila série a jednotlivé snímky. Celkově se letos soutěžilo v deseti různých foto a třech video kategoriích. Tím nejdůležitějším oceněním bude jako obvykle hlavní cena „Fotografie roku“, kterou si v loňském ročníku odnesl Jan Zátorský z vydavatelství Mafra za snímek Uprchlíci na maďarsko-srbské hranici. K nejsledovanějším patří kromě kategorie Video především sekce Aktualita, Každodenní život a Lidé, o kterých se mluví.

Mezinárodní porota hodnotila tentokrát práce 349 fotografů s trvalým bydlištěm v České a Slovenské republice s celkovým počtem 5 861 fotografií. Videosekce se zúčastnilo 25 autorů celkovým počtem 41 videí.

Součástí výstavy bude i tentokrát bohatý doprovodný program, jehož součástí budou například také setkání s vítězi některých kategorií.

Další informace naleznete na www.czechpressphoto.cz.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom