1. dubna 2019 08:00

Vědci neustále překvapují. Měřením dokázali, že Země je placatá

Plochá Země opět na scéně. Snímky z vesmíru odporují pozemskému měření.

Vědecké experimenty provedené sdružením Dakila Pesquisas dokazují, že Země není kulatá

Po sedmi letech výzkumu o tvaru Země byly provedeny vědecké experimenty vedené brazilskými vědci sdružení Dakila Pesquisas ve spolupráci s profesionálními vědci z různých částí Brazílie a dalších zemí, jako jsou Spojené státy, Rusko, Chile, Holandsko, Španělsko, které ukázaly, že Země není kulatá.

Plochá Země opět na scéně

Důkaz byl předveden v celovečerním dokumentárním filmu Convex Earth: The Documentary, který byl 29. března zpřístupněn na webových stránkách convexearth.org v portugalském, anglickém a španělském jazyce.

Bylo provedeno sedm vědeckých experimentů, mezi nimi geodetický experiment, který sestával z měření vzdáleností mezi základnou a vrcholy dvou budov, jedné v Torresu (Rio Grande do Sul) a druhé v Natalu (Rio Grande do Norte), které dělí vzdálenost 3050 km. Pro referenční úroveň byla využita nadmořská výška. „Měření byla shodná. Pokud by byla Země kulatá, měření vzdálenosti mezi základnami budov by mělo být menší než měření mezi vrcholy, protože by byly v souladu se zakřivením Země," vysvětluje Urandir de Oliveira, zakladatel sdružení Dakila Pesquisas. Této akce se zúčastnili inženýři z Národního institutu osídlení a agrární reformy (INCRA – Instituto Nacional de Colonização e Reforma Agrária).

Pro měření plochosti a rovnosti hladiny vod byl použit laser s dlouhým dosahem na přehradě Três Marias v Minas Gerais, na jezeře Patos v Rio Grande do Sul, na jezeře Titicaca v Peru stejně jako moře v blízkosti ostrova Ilhabela ve státě Sao Paulo a na Gibraltaru. Zkoušky provedené až do 35 km neidentifikovaly žádnou křivku.

Kde jsou důkazy?

Pokusy provedené refrakčními a reflexními dalekohledy ukázaly, že lodě na horizontu nemizí, ale spíše kvůli optickému jevu ztrácíme schopnost je pozorovat. Tento fenomén byl zkoumán vědci, kteří formulovali novou teorii, která fyzicky i matematicky vysvětluje, jak to funguje.

Pokusy prováděné s olovnicí (pro vertikalizaci) a vodováhou (pro horizontalizaci) dokázaly, že gravitace neexistuje, jelikož fyzickým chováním vody je hledání své vlastní úrovně, tedy rovnosti. Urandir tvrdí, že to, co nás udržuje pevně na zemi, je MDPL (magnetismus, hustota, tlak a světlo).

Prostřednictvím snímků získaných různými atmosférickými sondami vyslanými výzkumníky, stejně jako expedic, které se uskutečnily dokonce i v Antarktidě, se spoluprací vojáků ozbrojených sil Brazílie a dalších analýz materiálů nalezených v ledovcích na Sibiři a na okraji Arktického oceánu, jako je pyl, prach a fragmenty listů, byl za obrovskou stěnou ledu objeven nový kontinent nazvaný „Norte Maior".

Cesta nebeských těles včetně Slunce a Měsíce, jak zjistila zařízení, nesouhlasí s tím, co nám říká věda. Tyto nové informace umožnily určit správné postavení kontinentů a toto bude brzy zveřejněno.

ČTK

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom