18. března 2013 06:03

Superfotky ze staveb. A pak že bourání není skvělé

Podívejte se na nejkrásnější fotografie pořízené při stavbě a bourání domů, kanálů i celých měst.

Server Engineering News-Record vyhlašuje každoročně soutěž o nejlepší stavitelské fotografie. Ukazuje, že i na stavbě to může být nádherné.

Stavění i boření může být úžasná podívaná, to je jasné. Ale asi jste netušili, jak moc uhrančivé mohou být fotografie ze staveb. Obrovské stroje, gigantické domy, apokalyptické ruiny i lidé v uhrančivých situacích, to zajímá porotu soutěže o nejlepší stavitelskou fotografii roku. Podívejte se, které fotky se nejvíc líbily za rok 2012.

Fotografie 1: Destrukce, fotograf Emilio Filippelli

O co jde: Když v Itálii probíhala demolice viaduktu Pecorone, dostal se Emilio Filipelli blíž, než je to normálně možné. Výsledek je uhrančivý!

Fotografie 2: Demolice továrny Pontiac v USA, fotograf Stephen SetteDucati

O co jde: Marketingový ředitel developerské společnosti MCM vyfotil situaci, kdy několik desítek strojů začalo bourat starou továrnu na automobily v americkém Pontiaku.

Fotografie 3: Kanál v Charlestonu, fotograf Wendy Whitemoreová

O co jde: V Tennessee budují kanály pro případ možných povodní. Tato fotografie pořízená z vrtulníku ukazuje, jak práce vypadají z výšky 500 metrů.

Fotografie 4: Tunel pod Ingulou, fotograf Louw Swanepoel

O co jde: Společnost Eskom, která v Jihoafrické republice staví tunely, už od roku 2008 buduje systém vodní elektrárny 116 pater pod zemí. Tato fotografie se jmenuje Světlo na konci tunelu.

Fotografie 5: Šanghajská trojčata, fotograf Nicky Almasy

O co jde: Tři nejvyšší budovy v Šanghaji na jedné fotografii: Jin Mao Tower, Shanghai Tower a Shanghai World Financial Centre.

Fotografie 6: Oakland Bay Bridge v San Francisku, fotograf Martin Chandrawinata

O co jde: Společnost Hanna Group rekonstruovala slavný americký most – když padla mlha, vypadalo to, že se dělníci ocitli na nějaké jiné planetě.

Fotografie 7: Panamský kanál, fotograf Javier Conte

O co jde: Panamský kanál právě prochází obrovskou přestavbou – celé to stojí v přepočtu 100 miliard korun a jde o opravdu úžasné dílo lidských rukou a důvtipu.

Fotografie 8: Pilíře, fotograf Joe Palma

O co jde: V New Jersey vzniká nový přístav. V ranní mlze vypadá stavba jako z pohádky. Člověk jen čeká, kdy se z mlhy vynoří nějaká elfská loďka...

Více fotografií z této soutěže najdete na TOMTO WEBU.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom