Král Karel III. se vzdává milovaného sídla. Podívejte se do domu, který má být brzy k pronájmu

O tom, že nemovitost bude brzy k pronájmu, spekuluje britský The Telegraph. Podobně koneckonců dopadly i dvě přilehlé zrekonstruované a přestavěné stodoly. Král Karel III. prý vlastnoručně vybral květiny, které se plazí po zdech sídla.

Není to sice Windsor nebo Buckinghamský palác, na druhou stranu jde však o sídlo, k němuž má britský král Karel III. pravděpodobně opravdu vztah: Sídlo Llwynywermod. Dokonalou nemovitost pro pracovní pobyty ve Walesu údajně hledal 40 let.

Vévodství Cornwallské dům pořídilo v roce 2007 za 1,2 milionu liber a ještě jako princ ho Karel III. využil skutečně mnohokrát. Uchýlil se sem i po smrti svého otce prince Phillipa.

Llwynywermodské sídlo do Karlovy správy oficiálně přestalo patřit po smrti královny Alžběty II., protože dohled nad vévodstvím přešel na jeho syna Williama. Karel III. přesto až doposud nadále platil nájem.

Dlouhá historie a láskyplná rekonstrukce

S koncem léta 2023 Karel III. odevzdá klíče a další osud luxusní nemovitosti je ve hvězdách. Avšak vzhledem k tomu, že okolní dvě přestavěné stodoly slouží k pronájmu turistům, spekuluje se, že podobně skončí i Karlovo oblíbené útočiště.

Rozlehlé pozemky o rozloze 77 hektarů a dům se třemi ložnicemi leží v malebné krajině waleského národního parku Bannau Brycheiniog. Jejich původním majitelem byl William Williams, příbuzný jedné z manželek Jindřicha VIII., Anny Boleynové.

Od té doby ale sídlo prošlo mnoha rekonstrukcemi a konkrétně Karel III. se zasadil o to, aby renovace využila výhradně místních zdrojů a materiálů. Domu nakonec věnoval i něco vyloženě „od srdce“, když vybral popínavé růže, jasmíny a zimolezy, které se mu plazí po zdech.

Zdroj: CNN, The Telegraph, Bussiness Insider

Klára Ochmanová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom