20. prosince 2021 13:30

Počasí na Štědrý den: Bude o Vánocích sníh, nebo nás čeká jen bláto?

Konečně známe předpověď počasí na letošní Vánoce.

Do Česka se vrací zima, ode dneška až do čtvrtka budou odpolední teploty většinou kolem nuly. Na Štědrý den se ale začne oteplovat, sněžení přejde v déšť. Na Boží hod a na Štěpána nebude v nížinách mrznout ani ráno, maximální teploty se odpoledne vyšplhají k sedmi stupňům Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí a vyjádření Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku.

"V noci na dnešek naše území přešla studená fronta a za ní k nám proudí studený vzduch od severu. Ode dneška až do čtvrtka budou odpolední teploty většinou kolem nuly a nedostanou se výš než na dva stupně Celsia," uvedli meteorologové. V noci pak bude mrznout, ojediněle klesne teplota na minus deset stupňů Celsia. Sněhové přeháňky se mohou objevit i v nížinách, dnes bude sněžit hlavně na horách.

Od pátku, kdy je Štědrý den, se začne pozvolna oteplovat. "Pokud se někde v nížinách udrží sníh, tak přes vánoční svátky roztaje," uvedli meteorologové. Upozornili, že v noci na pátek se může tvořit při mrznoucím dešti i ledovka. Ve sváteční dny očekávají déšť. Na Štědrý den bude ještě ze začátku sněžit, ale hranice sněžení se bude postupně posouvat až do 1100 metrů nad mořem. V sobotu a v neděli bude ale pršet i na horách. Po svátcích se pak začne opět pomalu ochlazovat.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom