10. dubna 2019 15:00

Našel jsem v kosmu jednoznačné důkazy existence mimozemšťanů, tvrdí konspirační teoretik

UFO a konspirace k sobě patří jako pivo a pěna. Jedno bez druhého nemůže být.

Americká sonda Osiris Rex má za úkol zkoumat temný asteroid Bennu, velmi pozoruhodný objekt z doby mládí naší sluneční soustavy. Pro vědce přináší asteroid spoustu překvapení, ale také mnoho námahy – analýza obrovského množství dat zabírá desítkám vědců tisíce hodin času s využitím té nejmodernější existující techniky.

UFO snadno a rychle

A přitom je “analýza” snímků, které sonda posílá, tak snadná, tedy alespoň podle milovníků konspiračních teorií. Těm stačí se jen na fotky letmo podívat a bez jakýchkoliv přístrojů a mnoha let špičkového vzdělání jsou schopni přispěchat z detailním rozborem, co je asteroid Bennu zač.

Zásadním místem, kde se fanoušci konspiračních teorií o mimozemšťanech shromažďují, je blog UFO Sightings Daily. Jistý Scott C. Waring, který se sám označuje za amatérského astronoma a profesionálního astrologa, tam zveřejnil “hloubkovou analýzu” snímků nafocených sondou Osiris-Rex na povrchu asteroidu Bennu.

Objevil na nich útvary, které podle něj přesvědčivě dokazují, že jsou dílem vyspělé kosmické civilizace. A současně si je jistý, že to americká kosmická agentura věděla předem: “Taky jste přemýšleli, proč si NASA vybrala k výzkumu právě tenhle asteroid?” ptá se sugestivně. A rovnou si odpovídá: “Zvolili si ten nejbližší, který je plný mimozemských staveb, pyramid, a dokonce i opuštěných kosmických lodí.”

Zaniklá kosmická civilizace

Konspirační teoretik se domnívá, že tyto artefakty jsou miliony let staré a civilizace, která je vytvořila, již dávno zanikla. Zatím zveřejnil jen dva snímky, na nichž dal v profesionálním grafickém programu Malování do červených koleček místa, na nichž artefakty vidí. Údajně má dalších 11 ještě přesvědčivějších snímků, ale ty zatím nezveřejnil.

Ufologové jsou z jeho objevu nadšení, NASA se pochopitelně nevyjadřuje – analýza povrchu asteroidu v této agentuře nevypadá tak, že se někdo podívá na fotku a okamžitě z ní pozná, co to je. Normální vědecký rozbor spočívá ve spolupráci astronomů, fyziků, geologů, chemiků a expertů na mnoha další obory, kteří se každému pixelu a snímku věnují dlouhé hodiny.

Pozor na ošálený mozek

A také ví, že si musí dávat pozor na takzvanou pareidolii – tedy schopnost lidského mozku vidět v náhodných tvarech vzorce připomínající něco známého. Právě díky pareidolii máme tolik snímků kávy s tváří Ježíše nebo koček připomínajících Adolfa Hitlera. “Objev” ufologa je tedy vlastně velmi podobný situaci, jako by objevil mimozemskou civilizaci v interesantně tvarovaných oblacích...

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom