10. října 2023 01:40

Milence téměř oddělil hlavu od těla. Vrah Kopecký popsal souboj o nůž i absurdní úklid místa činu

Bez lítosti (5) – Brutální čin

Vražda, která šokovala nebývalou brutalitou, vynesla jejímu pachateli Lukášovi Kopeckému 25 let vězení. Jak dnes na hrůzný čin vzpomíná?

Lukáš Kopecký má na svědomí jeden z nejbrutálnějších zločinů, které se ve Zlínském kraji odehrály. Mladík holdující sportům, především boxu, už měl přitom do vězení téměř nakročeno, v době spáchání vraždy byl v podmínečném výkonu trestu za vydírání. Podstatně vyšší trest zavinila jeho cholerická povaha i obliba mezi ženami. Kopecký měl totiž milostný poměr s devatenáctiletou kamarádkou své partnerky. Když se dozvěděl, že je jeho partnerka těhotná, rozhodl se románek skončit a 29. června 2011 šel své rozhodnutí milence oznámit do bytu v Hulíně na Kroměřížsku, kde žila se svým přítelem.

Rozchod s tragickým koncem

O tom, co se odehrálo pak, hovoří Kopecký v pořadu Bez lítosti vysílaném na Prima COOL. Kopecký pohnutým hlasem rekapituluje následnou hádku, při níž milenka hrozila, že jejich poměr vyzradí, i moment, kdy se přetahovali o nůž. Tato část je trochu v rozporu s oficiálními prameny, podle nichž začal partnerku nejprve škrtit, dokud neztratila vědomí. Jakmile se začala probouzet, uchopil Kopecký nůž o délce 17 cm a zasadil jí několik bodných ran do krku. Rány byly natolik hluboké, že jí málem oddělil hlavu od těla.

K tématu: Milenku škrtil, pak jí Kopecký podřízl krk. Udělala si to sama, hájil se, teď činu lituje

Následně uklidil celý byt a tělo v něm nechal ležet, což ve zmíněném pořadu sám považuje za absurdní. Při odchodu ukradl počítač, patřící milenčině partnerovi, a prodal ho v zastavárně. Zohavené tělo své dívky objevil její přítel po návratu z práce. Kopecký byl Vrchním soudem v Olomouci odsouzen na 25 let vězení.

Tam ho nejprve navštěvovala jeho partnerka se synem, poté jej za ním vozili partnerčini rodiče. V současnosti Kopecký nevídá svého syna vůbec a jeho dosavadní partnerka podala návrh pozastavení rodičovské odpovědnosti trestaného z důvodu nemožnosti řešit praktické věci ohledně synovy výchovy. Soud návrhu nevyhověl.

Dokumentární sérii Bez lítosti sledujte každou neděli ve 21.30 u kolegů na Primě.

Zdroj: Deník.cz / Idnes.cz / dokument Bez lítosti

Filip Šula

Redaktor FTV Prima, Prima ZOOM

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom