30. ledna 2020 16:13

7000 lidí z luxusní lodi Costa Smeralda nesmí v Itálii na břeh. Na palubě je nemocná čínská pasažérka

V dokonalou past na turisty se změnila obří výletní loď Costa Smeralda, když na konci své sedmidenní plavby po Středomoří zakotvila u břehů Itálie. U 54leté čínské turistky se totiž projevily příznaky nachlazení včetně horečky a loď se z obavy před novým koronavirem ocitla v karanténě.

Podobný konec své luxusní plavby si 6000 cestujících a 1000 členů posádky obří výletní lodi Costa Smeralda nepředstavovalo. Loď zakotvila v přístavu Civitavecchia severně od Říma s tím, že nikdo nesmí na břeh. V noci ze středy na čtvrtek totiž 54letá čínská turistka z Macaa vyhledala lodního lékaře s tím, že má horečku.

Žena, která cestuje se spolu se svým manželem (u něj se žádné příznaky nachlazení neobjevily), na loď nastoupila 25. ledna v italském přístavu Savona, kam přiletěla ze Šanghaje. Nemocná turistka a její manžel jsou drženi v oddělených kajutách lékařského oddělení lodi a probíhá u nich testování na přítomnost nového koronaviru 2019-nCoV, jemuž v Číně podlehlo už nejméně 170 lidí a dalších téměř 7900 se jím nakazilo, z toho 100 případů je hlášeno z dalších 19 zemí světa.

Podívejte se, co se děje kolem lodi:

Costa Smeralda od 25. ledna zastavila ještě v Marseilles, Barceloně, Palma de Mallorca a konečně dnes v italském přístavu Civitavecchia. Na palubě je celkem 751 turistů z Číny, z nichž 374 se na palubu nalodilo v Savoně.

Costa Smeralda je vlajkovou lodí společnosti Costa Crociere a pátou největší výletní lodí na světě. Na vodu byl 339 metrů dlouhý gigant spuštěný v prosinci 2019.

(mih)

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom