27. ledna 2020 12:41

Čína staví nemocnici pro nakažené koronavirem. Po týdnu už má základovou desku

4000 dělníků pracuje dnem i nocí na ploše 25 000 m2 s jediným cílem – splnit závazek místní vlády ve Wu-chanu postavit za 2 týdny nemocnici s tisícovkou lůžek.

Čína postižená epidemií nového koronaviru staví ve Wu-chanu nemocnici pro 1000 lidí. Jde v podstatě o karanténní nemocnici obdobnou té, jaká vyrostla v Pekingu v roce 2003 kvůli epidemii SARS. Zatímco tu pekingskou dali Číňané dohromady za 7 dnů, stavba té wuchanská má trvat 2 týdny (počítá se tedy s dokončením v pondělí 3. února). Předchozí zprávy přitom hovořily o tom, že nemocnice má stát už za 6 dnů.

Základem obou nemocnic jsou prefabrikované budovy postavené na základové desce. V nemocnici by se nakažení zdržovali zhruba měsíc.

Podívejte se, co se ve Wu-chanu a na staveništi dělo v posledních dnech:

Díky aktuální epidemii koronaviru pojmenovaného 2019-nCoV se 11milionový Wu-chan změnil v město duchů. Místní vláda jej izolovala od zbytku provincie a obyvatelům doporučila nevycházet. Vysoce infekční koronavirus má na svědomí nejméně 80 mrtvých a přes 2700 nakažených.

Virus se dosud kromě 14 čínských provincií rozšířil také do 9 dalších zemí včetně Austrálie, Spojených států nebo Francie.

AKTUALIZACE #2:

První křídlo nemocnice bylo údajně dokončeno za pouhých 16 hodin... což Buzzfeed odhalil jako fake!

(mih)

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom