29. dubna 2019 18:19

Jak výhodně pořídit dovolenou

Dovolená v Evropě začala být mezi Čechy opět velmi populární. Přinášíme několik chytrých tipů, jak letní cestování po starém kontinentu pořídit co nejvýhodněji.

Používejte na cestách moderní technologie

Chytrou formou zajištění ubytování jsou aplikace typu Booking, Airbnb či například Trivago. Jediné, co vedle aplikace potřebujete, je chytrý telefon nebo tablet. A s ním internetová data. Zdarma wifi připojení jsou v evropských městech na letištích, ale téměř v každé kavárně, restauraci nebo u čerpací stanice. Výhodou ubytovacích aplikací je, že po příjezdu na místo můžete najít ubytování i na první noc s velmi výraznou slevou. Na základě aktuálních nabídek ubytování pak můžete ušetřit tisíce korun. Komfortní je i placení kartou. Nemusíte se zabývat hotovostí nebo používáním karty na recepci. Je to jednoduché, komfortní a přitom bezpečné.

Vyrazte do kempu nebo obytným vozem

S růstem popularity dovolených v Evropě souvisí i větší zájem o kempování. Pokud si takovou formu dovolené budete chtít užít naplno, půjčte si obytný vůz. Budete cestovat se svým vlastním hotelovým pokojem a můžete tak navštívit mořské pláže, hory i města. Půjčovné vychází v letních měsících již od 900 Kč/den. A pokud se vám tato forma dovolené zalíbí, uvažujte o investici do obytného automobilu. Využít můžete i půjčku, protože se vám dlouhodobě vyplatí. „U nás klienti získají půjčku až milion korun s bonusovou sazbou 3,9 %. Jedná se o jednu z nejvýhodnějších sazeb spotřebitelského úvěru na trhu, která se blíží sazbám hypoték. Získají ji všichni, jedinou podmínkou je úvěr řádně splácet. Sjednat ho lze na pár kliků v e-shopu,“ doporučuje Radka Černá ze Sberbank.

Více platebních karet je jistotou

Za hranicemi mějte ideálně karty obou největších asociací - Visa i MasterCard. V každé zemi jsou ale stále obchody, kde neakceptují platební karty nebo preferují jiný typ. Příkladem je Německo, kde s mezinárodně uznávanými kartami u řady obchodníků narazíte. Mnohem častěji se zde totiž platí kartami typu EC (Electronic Cash), které se v Česku nevydávají. I proto je moudré mít v peněžence připravenou hotovost. Výše poplatků za výběr z bankomatu závisí na podmínkách vaší banky. „Naše banka nabízí klientům možnost výběrů z bankomatů po celém světě zdarma. Šetříme tím nejen jejich finance, ale především čas a mnohdy i nervy,“ říká Radka Černá ze Sberbank.

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom