23. listopadu 2017 12:51

Fanoušci ploché Země se setkali. Přiletěli přes celou země-kouli – planeta Země že není koule

Řeči o její kulatosti jsou prý jen mainstreamovou lží.

Zeměkoule? Kdepak, správně je to zeměplacka.

V polovině října, konkrétně 9. a 10. října se v Severní Karolíně konala velká mezinárodní konference, na kterou přiletěli účastníci přes celou zeměkouli. Tentokrát ale byla konference zvláštní v tom, že její účastníci nevěří, že Země je koule.

Na 400 účastníků navštívilo přednášky, workshopy a panelové diskuze nad tématy jako „NASA a další kosmické lži“, „Probuzení z mainstreamových vědeckých lží“ a další. Ceny za návštěvu se pohybovaly mezi 109 a 249 dolary. Většina účastníků hodnotila akci nesmírně pozitivně, nejvíc na ní ocenila společenský aspekt – tedy fakt, že se mohou setkat se stejně smýšlejícími lidmi z celého světa.

Zní to celé samozřejmě zcela bizarně a komicky – kdyby to nebylo tak nebezpečné. Že Země není plochá, je snadno doložitelné stovkami různých způsobů, ví se to staletí a na tomto faktu je založena celá naše civilizace – přesto byla letošní akce zdaleka nejnavštěvovanější a nejaktivnější v dějinách jejího konání.

Nesmysly do školních osnov

Opravdu znepokojivé to začíná být kolem dvanácté minuty, kdy se Sargent začíná věnovat tématu škol a myšlence, jak pravdu o ploché Zemi dostat do školních osnov. „Myslím, že jsme dosáhli kritického množství, oznámil Sargent. Věda se tím bude muset začít zabývat, to je jasné. Nemůže před tím uhýbat do nekonečna...“

Došlo také na téma momentálně nejoblíbenějšího dobyvatele vesmíru, Elona Musa. Jeden z účastníků konference se Sargenta zeptal: „Chci se zeptat lidí, jako je třeba Elon Musk, který založil program SpaceX, až opravdu vyrobí raketu, která dosáhne nebeské klenby, narazí do ní, nebo přepadnou přes její okraj?“ Pro Sargenta není žádný dotaz dostatečně hloupý, takže si s ním snadno poradil: „Tak samozřejmě všechno, co Elon Musk říká, je lež,“ pronesl do dlouhého potlesku. „Elon Musk lže každý týden, pořád.“

Díky úspěchu americké konference se letos budou konat ještě další dvě, tentokrát v Londýně a Sydney.

V co věří zastánci teorie o ploché Zemi?

Zastánci této bizarní konspiraci věří, že Země není kulatá, ale plochá, tedy, že má tvar, v jaký věřili naposledy lidé v antice. Základem jejich přesvědčení je kromě několika špatně vyložených biblických citátů především víra v jejich vlastní pravdu a naprostá ignorace jakýchkoli dostupných důkazů.

Jde o zřejmě o nejvíce paranoidní teorii, která předpokládá existenci gigantického spiknutí vědců, politiků a techniků po celém světě, kteří už od středověku úmyslně lžou lidem o pravém tvaru světa. Proč, to zatím nikdo nevyložil, není ani jasné, jak toto spiknutí mohlo existovat napříč tak odlišným uspořádáním světa, jako byl komunismus nebo kapitalismus.

Text: MK

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom