15. května 2018 18:00

Exkluzivní rozhovor s Jaromírem Jágrem: O Bohu i sexu, o pravdě a lži

10 stránek o Jaromíru Jágrovi? A to zdaleka není vše v novém časopise Prima ZOOM

Legendární český hokejista Jaromír Jágr se nikdy nehrnul do dlouhých rozhovorů a focení, které je provázejí. Teď udělal po dvou letech výjimku pro časopis Prima ZOOM, který vychází 17. května. A tak jako vždy Jágr překvapil. Kromě hokeje hovořil i své víře v Boha, o tom, zda ho přepadají nestydaté myšlenky, o tom, jak se pravda potýká se lží, ale i o tom, že za všechno dobré i zlé, co se člověku v životě stane, si většinou může každý sám.

Jaromír Jágr se objevil v časopise Prima ZOOM v rámci velkého projektu našeho webu, který hledal „Největšího žijícího Čecha“. Hlasující vybrali i jeho. On si ale nechce hrát na hvězdu, přestože téměř všichni ostatní ho za hvězdu první velikosti považují. „Neudělal jsem nic, co by ze mě dělalo hrdinu,“ říká k tomu nejslavnější český hokejista.

Jágr v exkluzivním rozhovoru hovoří i o věcech, které si jinak nechává pro sebe.

Věří například v posmrtný život lidí. „Ano, věřím v posmrtný život, protože informace se nedá zničit. Někdy o tom přemýšlím, protože nás to přesahuje. Představuji si člověka, že ho někdo stvořil, že jsme stroj, přirovnal bych to k počítači. Jsme geniální, nejlepší computer, který se může rozmnožovat, takový jsme my ještě nestvořili. Život je informace, která je nesmrtelná. Někdo tomu říká duše, já informace. Pomocí energie se pak u člověka stvoří hmota, tělo…

VIDEO - Jarmír Jágr na ledě a vznik titulní fotky

Hovořil také o kontroverzních otázkách kolem sebevraždy a eutanazie, ke kterým přistupuje až s filozofickým nadhledem. „Pokud jde o sebevraždu, tak na jedné straně dokážu pochopit některé lidi, kteří to udělali. Třeba měli strašlivé bolesti v nemoci, trpěli depresemi a podobně. Ale otázkou pro mě je: Co se stane poté? Bude ten člověk za to potrestaný, že brzy skončil? A měl právo takto skončit?“ ptá se Jágr k sebevraždě a pokračoval o eutanazii: „Bolest u nemocných může být někdy daleko horší, než když si představíme smrt. Chápu to. Vznáším ale opět i u toho otázku: Co bude po tomto kroku dál? Nevíme.

Protože Jágr je věřící, hovoří ve velkém rozhovoru také o Bohu a Desateru, ale také o tom, zda ho přepadají nestydaté myšlenky o sexu. V interview také najdete jeho vyjádření, zda by se mohl stát v budoucnosti knězem. Co myslíte, chtěl by se Jaromír Jágr stát knězem? Velmi překvapivou odpověď najdete v časopise Prima ZOOM, který vychází 17. května.

Text: Viliam Buchert

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom