28. března 2018 14:21

Dokonalé fotky přírody – inspirujte se

Slovenský fotograf přírody Tomáš Hulík získal od Federace evropských profesionálních fotografů třetí místo za kolekci pěti fotografií v kategorii Divoká příroda.

Federace evropských profesionálních fotografů

FEP udělila významné ocenění slovenskému fotografovi Tomáši Hulíkovi, ambasadorovi značky Nikon. Mezinárodní porota složená ze čtrnácti profesionálních fotografů udělila Hulíkovi třetí místo za kolekci pěti fotografií v kategorii Divoká příroda. Do soutěže se v roce 2018 přihlásilo více než 200 profesionálních fotografů z 25 zemí s více než 2000 prací.

Bronz za přírodu

Bronzovou sošku fotoaparátu uděluje mezinárodní porota složená ze čtrnácti odborníků, které tento rok předsedal Jørgen Brandt, oceňovaný dánský profesionální fotograf. Tomáš Hulík získal cenu v kategorii Divoká příroda.

Soutěžící mohou dále získat ocenění v kategoriích Komerce, móda a ilustrace, Digitální a výtvarné umění, Krajinná fotografie, Reportážní a novinářská fotografie, Sport, Svatba, Divočina, Studenti a Mladí fotografové. Do deseti kategorií prestižní soutěže se ročně přihlásí více než 200 zájemců. Ocenění v soutěži nepřináší jen významné profesní ohodnocení, jehož cílem je propagovat povolání fotografa, ale i pozvednutí úrovně této profese.

Tuto cenu nevnímám jen jako profesionální prestiž, ale i jako připomínku hlubšího smyslu své práce,“ vyjádřil se Tomáš Hulík po převzetí ceny v Dublinu. „Zabývám se hlavně wildlife fotografií, fotografování je pro mě životním stylem, láskou, živobytím a na druhé straně i neuvěřitelnou vášní. Příroda nabízí fotografovi velmi mnoho možností, je různorodá, barevná. Je to pestré pole, kde se fotograf může maximálně realizovat. Kromě wildlife fotografie mám rád i krajinnou fotografii a také rád fotím lidi,“ dodává Tomáš Hulík.

Text: RD

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora
Sdílejte článek
Štítky fotografie příroda nikon fotograf wildlife

Populární filmy na Prima Zoom