UFO ve tvaru medúzy nad americkou základnou. Tohle video Pentagon několik let tajil

Nové záběry UFO, které nikdo neměl vidět. Investigativní novinář a odborník na neidentifikovatelné létající předměty Jeremy Corbell zveřejnil video pořízené už v roce 2018 americkou armádou v Iráku. Objekt na něm připomíná levitující medúzu.

Záběry infračervené kamery zachycují UFO pohybující se nad budovami vojenské základny v Iráku. Podle Corbella měl objekt měnit barvu z bílé na černou, což by odpovídalo prudké změně teploty, a na konec zmizet pod hladinou moře, aby se po 17 minutách prudce vynořil v úhlu 45 stupňů. Údajní svědkové události tvrdí, že podivné „nohy“ byly po celou dobu letu „medúzy“ ztuhlé a nehybné.

Přečtěte si také: UFO nad Jeruzalémem zachytila hned tři videa. Fantastická událost nicméně budí podezření

Corbell, který se fenoménu UFO věnuje již mnoho let, video uniklé z armádních kruhů prezentoval ve svém pořadu TMZ Presents: UFO Revolution. Mottem pořadu je snaha „odkrýt závoj halící největší tajemství světové historie“. Snímky a videa údajně zachycující mimozemské objekty zveřejňoval Corbell již v minulosti. V roce 2021 šlo například o záběry neznámého předmětu ve tvaru jehlanu, který letěl po obloze. Pentagon následně potvrdil, že záznam pořídili příslušníci amerického námořnictva.

Medúza, sonda nebo balónky?

Na sociální síti X se nicméně vzápětí objevily pochybnosti o tom, zda jev náhodou nemá zcela prosté vysvětlení. Například Tyler Rogoway, šéfredaktor magazínu The War Zone, po shlédnutí detailnějších záběrů poznamenal, že připomínají sondu nebo shluk party balonků.

Mohlo by vás také zajímat: Nové záběry UFO? Nad americkou základnou měla proletět záhadná „medúza“, měnila směr i barvu

Novou éru v přístupu k neidentifikovatelným létajícím předmětům odstartovala v roce 2020 informace deníku The New York Times o zřízení speciální jednotky pro výzkum UFO při americkém ministerstvu obrany. O rok později Pentagon oficiálně zveřejnil tři krátká videa zachycující setkání vojenských letounů s UFO, k nimž došlo v předchozích letech.

Zdroj: The Daily Mail, The Mirror

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom