10. července 2024 16:30

Bylo mi z toho zle. Ze svědectví o útoku žraloka tuhne krev v žilách

Když žraloci útočí S7 (6) - Andrew Lindop

V roce 2009 čelila Austrálie nebývale vysokému počtu útoků žraloků. Obětí jednoho z nich byl náctiletý surfař, pro něhož se ranní odpočinková chvilka změnila v peklo.

Australská pláž Northern Avalon platí za jednu z nejklidnějších oblastí, klidnou oázu pro mnoho surfařů. Nikoho by nenapadlo, že by se poklidné místo mohlo stát dějištěm krvavých hrůz, které na návštěvníky útočí z mořských hlubin. Patnáctiletý Andrew Lindop se o tom přesvědčil 1. března 2009, kdy se se svým otcem Charlesem vydali na ranní surfování.

Čtěte také: V oblíbeném španělském letovisku se objevil téměř pětimetrový žralok. Zkoumají ho vědci

Až na kost

Na pláži byli další dva lidé, Andrewovi kamarádi Dylan Cram a Harrison Vann. Když si zrovna oblékali neopren, uslyšeli křik. Ten uslyšel i Charles Lindop. Do Andrewovy levé nohy se totiž zakousl žralok a stáhl ho z prkna. Andrew začal bojovat o život a bránil se žralokovi ze všech sil. Žralok ho nakonec pustil a zmizel v neprostupných hlubinách.

Charles pomohl Andrewovi na pláž, kde na pomoc přispěchali oba kamarádi. „V životě jsem tak vážné zranění neviděl. Byla vidět kost a roztrhané maso. Bylo mi z toho zle, ale zvítězila touha Andrewovi pomoct,“ vzpomíná Harrison Vann v pořadu Když žraloci útočí na Prima ZOOM. Úsilí se vyplatilo. Lindop, Vann a Cram ošetřili chlapci ránu provizorním škrtidlem. Následně byl Andrew Lindop převezen do nemocnice. Jako zázrakem se lékařům podařilo zachránit jak jeho život, tak i celou nohu.

Zdroje: Sydney Morning Herald/The Guardian

Filip Šula

Redaktor FTV Prima, Prima ZOOM

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom