16. září 2014 06:00

Nejroztomilejší mláďata narozená v září

Přírodě je úplně jedno, že dětem začala škola a skončily prázdniny. Rodí si, jako by se nechumelilo...

Zoologické zahrady dělají spoustu dobré práce nejen v propagaci ochrany přírody, ale hlavně v tom, že jde dnes o místa, kde se reálně nejvíc ohrožených druhů zvířat zachraňuje.

Je s tím sice spousta práce, ale výsledky stojí za to. Nejen tím, že mláďata, která se ze záchranných programů narodí, jsou nádherná a roztomilá – hlavně tím, že se daří zvířata opravdu zchránit a zoo tak dávají naději celým živočišným druhům.

Podívejte se, co se ve světových zoologických zahradách urodilo v září:Kotul veverovitý má legrační jméno i vzhled. Tyhle opice milují společnost, jsou extrémně sociální, což se projevilo i u nově narozených mláďat:

Mláďata žiraf měří v okamžiku narození asi 180–190 centimetrů, takže se dá jen těžko mluvit o drobečcích. Ale mají snad ze všech zvířat ty nejkrásnější oči. Galerie jako důkaz:

Panda červená není na rozdíl od svého většího černobílého příbuzného zase tolik ohrožená. Ale když se v zajetí narodí nějaké to mládě, je to vždy důvodem k oslavě:

Hyeny nemají úplně tu nejmilejší pověst – a popravdě řečeno za to nemohou. Jde o extrémně chytrá zvířata, o nichž koluje spousta nepravdivých pověstí. A mláďata mají dokonalá:

Novorozený pásovec vypadá na fotografiích jako tvor z jiné planety:

Klokani nežijí jen na zemi a někteří dokonce ani moc neskáčou. Jde o klokany stromové. Ale mláďata nosí ve vaku i tak, jak dokazují tyto fotografie z Austrálie:

O lenochodech si asi nemyslíte, že by byli schopní nějak výjimečně projevovat mateřskou lásku. Tak to jste na omylu – podívejte se, jak se k sobě matka a mládě mají:

Jeřábi královští jsou takovou obdobou labutě – tedy rozhodně v tom, jak tihle nádherní ptáci mají nevzhledná a nenápadná mláďata. Nevěříte? Podívejte se!

A na závěr něco z oceánu: takhle vypadají mladičká mláďata lachtana kalifornského:

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora
Sdílejte článek
Štítky Austrálie

Populární filmy na Prima Zoom