17. června 2022 05:59

Moderátoři Nového dne a další osobnosti TV Prima pokřtili sedm krokodýlích mláďat

Prima ZOOM je mediálním partnerem Krokodýlí ZOO Protivín a při společném sedmém křtu krokodýlích mláďat se nového jména dočkalo symbolicky sedm malých odchovanců. Křtily se celkem dva druhy krokodýlů – kajman šíronosý a krokodýl moreletův neboli středoamerický. Divočejší zástupce kajmanů dostali na starost pánští kmotři, dámy se ujaly pojmenování krokodýlů ze Střední Ameriky. Jaká jména dostali noví drobečci?

Vzhledem k tomu, že u takto mladých jedinců nelze ještě určit pohlaví, volili moderátoři unisex jména. Lenka Špillarová vybrala jméno Alex. Jaroslav Brousil zvolil pojmenování Salfa podle svého oblíbeného hokejisty. Soňa Porupková dala svému kmotřenci jméno Buba podle nejlepšího kamaráda Foresta Gumpa. Josef Mádle pojmenoval svého svěřence Ariel. Největší kousek dostal nejdelší jméno: Reon the Chosen One, a to od redaktorky ShowTime Kristýny Beranové. Protagonista a kouzelník pořadu MAGIC SHOW Radek Bakalář vyčaroval jméno z dětství podle své přezdívky Bucky. Zástupkyně Prima social Veronika Hercíková dala Fibu podle výběru fanoušků sociálních sítí. Po křtu proběhla rovněž autogramiáda za velkého zájmu dětí z místní základní školy J. K. Tyla. Moderátoři dětské nadšence odměnili časopisem Primáček a iluzionista Radek Bakalář je okouzlil svým magickým uměním. Po křtu proběhla ještě zasvěcená prohlídka s komentářem ředitele zoo pana Miroslava Procházky a krmení krokodýlů, kterého se osobně odvážili Soňa Porupková a Josef Mádle.

Nový den – každý všední den na CNN Prima NEWS od 6:00 do 9:00

ShowTime – každý den v 19:55 na Primě

MAGIC SHOW – každý čtvrtek ve 21:40 na Prima COOL

Výstavním záměrem Krokodýlí ZOO Protivín je v cílové podobě vystavovat všech 25 recentních krokodýlích druhů. Tento záměr je doplněn vybudováním zoologického muzea, kde jsou vystaveny osteologické a v menší míře i dermoplastické preparáty nejen krokodýlů, ale i dalších zástupců živočišné říše. Po stránce chovatelské je kladen důraz na sestavení chovných skupin ohrožených a kriticky ohrožených druhů krokodýlů, a to nejen v samotné expozici, ale i na farmě, tak aby tato zvířata měla optimální podmínky k rozmnožování.

Krokodýlí ZOO Protivín vznikla na základě soukromého chovu provozovatele této zoo Miroslava Procházky. Krokodýly se zabýval už v mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku, kde získal základní znalosti v chovu krokodýlů. Sám je chová privátně od roku 1996, nicméně celistvou kolekci krokodýlích druhů začal budovat v roce 2000. Od roku 2005 krokodýly úspěšně rozmnožuje.

www.krokodylizoo.cz

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom