2. listopadu 2016 22:00

Divoký sex ve světě zvířat: zaseknuti v samici. Vlci by mohli vyprávět

Existuje mnoho vtipných historek o tom, jak se muž "zasekl" v ženě. Přestože jde o fámy, u zvířat to jde. Je to častější, než byste mysleli…

Když se penis vlka spojí s vagínou vlčice, mají oba zaděláno na průšvih. Penis se totiž zvětší natolik, že dokud samec neejakuluje, jsou spolu obě zvířata neoddělitelně spojená.

Může to být i dost nebezpečné, zejména když jsou zvířata ohrožená větším predátorem; v tomto stavu nejsou schopná se bránit ani utéci. Jen dodejme, že to může trvat až půl hodiny!

I když přitom vznikají ty nejkurióznější situace (například se se samicí pokusí spářit další samec), má takové chování v přírodě evoluční smysl. Vlk nebo jiná psovitá šelma, která se do této nepříjemné situace dostane, má téměř zaručenou šanci, že z tohoto aktu počne potomstvo. A protože z jednoho vrhu se může narodit přes 10 mláďat, jde o velice dobře propočítaný risk.

Nebohé ploštice...

Ještě hůř na tom jsou zástupci ploštic Serinethinae. Tedy především zástupkyně tohoto barevného hmyzu.Mají jeden zásadní problém: samců je u tohoto druhu mnohem víc než samiček. Když už se samci podaří sehnat samici a dokonce se s ní úspěšně spojit, musí u ní vydržet co nejdéle. Doslova se do ní zarazí svým pohlavním orgánem a spojený se samicí vydrží i po oplodnění – a to až 11 dní!

Pustí ji jen na kraťoučký okamžik, během nějž samičce milostivě dovolí, aby snesla vajíčka. Biologové dokonce pozorovali, že někteří samci (statisticky jich není úplně málo) vydrží být se samicí spojení dokonce i tehdy, když už je mrtvá. A účel celého tohoto morbidního divadla? Především zajistit, aby se k vyvolené a těžko získané samici už nikdy nedostal jiný samec…

Probodnutá

Ovocné mušky se vyskytují v obrovském počtu druhů. Některé jsou si tak podobné, že ani samci nepoznají, že si vyhlédli samici jiného druhu. Na první pohled opravdu vypadají zcela totožně – až na jeden podstatný detail. Jejich genitálie nejsou kompatibilní. Samec pak samici neoplodní, ale probodne a roztrhne.

Samice potom umírá probodnutá a většinou se utopí v samcově ejakulátu. Ani samec na tom však není lépe, těla partnerky naražené na svém pohlavním orgánu, se nedokáže zbavit a umírá také, jen několik hodin po samici…

Populární filmy na Prima Zoom